Finans ve Ekonomi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar, müşteri portföyünde bulunan kişilere ve ticari işletmelere her zaman yardımcı olma politikası belirlemiştir. Bu sayede müşterilerin bütün isteklerinde, banka her türlü hizmet seçeneğiyle yanında olmaktadır. Müşteriler, bankaların bu hizmet politikasını kullanmakla beraber; bütün isteklerini bankalardan karşılamaya başladılar. Bu yüzden de bankacılık sektörü sürekli olarak bir gelişim sürecine girdi. Müşterilerin her türlü ihtiyacına bankalar destek verdi. Bu ihtiyaçların giderilmesi için, bankalar sürekli olarak Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekte, bu ihtiyaçların karşılanması adına yeni hizmetler ortaya çıkartmaktadır. Bankaların modern anlayışta müşterilerine en çok sağladığı uygulamalardan bir tanesi de kredi verme durumudur. Düzenli ve sürekli geri ödemesi yapıldığında, müşterilerin finansal anlamda düzen sağlamaları adına önemli bir uygulamadır. Böylelikle de borç almak, yapılacak ödeme planlaması sayesinde zor bir süreç olmayacaktır.

Faizsiz Kredi

Faizle kredi alma durumu, ülkemizde sıklıkla kullanılmak istenen bir kredi türüdür. Çünkü ülkemiz İslam ülkesidir ve dinde faizin günah olduğu belirtilmektedir. Bu yüzden çoğu kişi bankalardan kredi çekmeye yanaşmamaktadır. Tabi ki bu sektördeki bu kadar çok sayıda müşteri profiline, bankaların kayıtsız kalması beklenemezdi. Bu yüzden de katılım bankacılığı adı altında bir sistem geliştirildi. Bu sayede müşteriler; faize bulaşmadan kredi çekebilecek ve geri ödemelerini belirli işlem bedelleri ile beraber yapabileceklerdir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

İlk olarak Vakıfbank ve Ziraat Bankası; bünyelerinde katılım bankacılığı hizmetini vermeye başladılar. Bu sayede müşteriler de faizsiz kredi almak için bu bankalara yöneldi. Pazar piyasasının pastadaki payı büyük olunca, diğer bankalar da bu yöntemi uygulayarak müşterilerine gerekli kolaylığı sağlamaya başladılar.

  • Vakıf Katılım: 2015 yılından itibaren faizsiz kredi uygulamasına geçen Vakıfbank, bu sayede müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bankalardan birisi olmuştur. Kredinin hemen oluşturulduğu ve ödeme planlamasının yapıldığı Vakıfbank şubelerinde, sadece gerekli işlem ücretleri ödenerek kredi çekilebilmektedir.
  • Ziraat Katılımı: Faizsiz kredi veren bankaların başında gelen Ziraat Bankası, bu sayede birçok müşteri portföyünü bünyesinde toplamıştır. Uygun şekilde oluşturulmuş kar paylarıyla beraber, kişiler buradan kredi çekebilir.
  • Kuveyt Türk: Faizsiz şekilde kredi veren bankaların en eskilerinden birisi olan Kuveyt Türk, her ihtiyacı karşılayacak özel bir finansman çözümü bulundurmaktadır. İhtiyaç ve konut kredilerinde bile, faizsiz kredi desteği verilmektedir.

1 Yorum

  • Ziraat gerçekten çok iyi bu konuda, faizi en düşük hatta sıfır faizle kredide veriyor sanırım.

Yorum Yap