Borçları Tek Bir Kredide Nasıl Birleştiririm?

Soru / CevapCategory: Banka KredisiBorçları Tek Bir Kredide Nasıl Birleştiririm?
Hakan B. asked 5 sene ago
Farklı bankalara olan kredi kartı ve kredi borçlarımı tek bir bankada nasıl birleştirebilirim?

1 Answers
blankFinanscı Dayı Staff answered 5 sene ago

Borç transfer kredisi ya da farklı bankalara ait kredi kartı borçlarını tek çatı altında birleştirmeye dayanır. Bu uygulama tüketiciye ödeme kolaylığı sunar. Özellikle borç ödeme tarihlerinin çakışması ya da son ödeme tarihinin unutması nedeniyle ödeme zorluğu yaşayan tüketiciler için çözüm olan borç birleştirme, vatandaşların borçlarını kolay takip edebilmesini sağlıyor. Borçlarını tek banka üzerinde toplayarak düzenli bir ödeme planı oluşturabilmek için kullanılan bu sistem sayesinde aylık taksik miktarları düşmekte ve ödeme planınız daha rahat hale gelmektedir.

Hangi Adımla Takip Edilir?

Borçları tek kredide toplamak için ilk olarak farklı bankalarda birden fazla borcun olması gerekiyor. Borçları birleştirmek için banka ile iletişime geçmelisiniz. Bankaların borç transferi kredi hizmetlerine başvurmak için doğrudan bankaya başvurmalısınız. Ön başvurunuz banka tarafından incelenip kabul edildikten sonra gerekli evrakları şubeye getirmeniz gerekir. Başvuru kabul edildiği zaman banka sizin adınıza diğer bankalara EFT yaparak diğer bankalara olan borcunuzu kapatır ve borcunuzu tek bir hesap üzerinde toplanmış olur. Borçların kapatılması sürecinde borçlu olduğunuz bankaları arayarak borç transferi ile ilgili bilgi vermeniz gerekir.

Hangi Bankada Borçlarımı Birleştirmeliyim?

Türkiye’deki her bankadan yapabileceğiniz borç birleştirme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak her bankanın sizden farklı talepleri olacağını unutmamanız gerekir. Başvuru yapmadan önce bankaların şartlarının karşılaştırılarak detaylı inceleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu süreçte borç birleştirmesi konusunda kampanya sunan bankaları incelemeniz ve size en uygun borç yapılandırma türünü seçmeniz gerekir.

Your Answer

15
+
16
=