Akbank Kredi Kartı

Akbank Temassız Ödeme

Akbank müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Akbank, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca Akbank mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

Akbank Kredi/Banka Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Akbank kredi veya banka kartı olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. Akbank kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 444 2525 ya da 0850 222 2525 Akbank müşteri hizmetlerini iletişim numaralarını arayarak Akbank temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili Akbank’ın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

Akbank temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

Akbank Mobil Uygulama (Akbank Direkt) Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Akbank Direkt mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Akbank Direkt uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Akbank Direkt mobil uygulamasını indirerek giriş yapın.
 2. “Akbank Direkt Öde” seçeneği altındaki “Kart Ekle“ işlemini seçin.
 3. Temassız ödeme için kullanmak istediğiniz kartınızı seçin ve onaylayın.
 4. Kartınız tanımlandıktan sonra tek yapmanız gereken telefonunuzu pos cihazına yaklaştırarak temassız ödemeyi gerçekleştirmektir.

Akbank Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

 • Akbank Direkt Öde ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, Akbank Direkt mobil uygulamasının en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
 • Tüm Akbank kartlarınızı (banka, kredi kartı veya şirket kartlarını) temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonunuz ile ödeme yapmak için internet bağlantısına gerek yoktur. İnternetiniz olmadan da belli bir sayıda işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak telefonun tek şifre konumunda, ekran ışığının ve bildirim ayarlarının açık olması gerekir.
 • Yapabileceğiniz şifresiz işlem adediniz azaldığında uygulama üzerinden bildirim gelecektir.
 • Yapılan ödeme sonrası işlemin detaylarını içeren bir bildirim alacaksınız.
 • Akbank Direkt Öde özelliği için herhangi bir komisyon uygulanmaz, tamamen ücretsizdir.
 • Kartınızın kullanılabilir limiti kadar işlem yapabilirsiniz.
 • 90 TL altı işlemler için şifre kullanmanıza gerek yoktur. 90 TL üstü işlemler için pos cihazı şifre isteyecektir.
 • Akbank Direkt Öde özelliği yurtdışında da kullanılabilir. 90 TL altı muadili işlemlerde şifresiz işlem yapılabilir. Ancak bazı ülkelerde limitler değişkenlik gösterebilir ve 90 TL altı işlemde de şifre isteyebilir.
 • Akbank Direkt Öde özelliği, sanal kartlar ve ek kartlar için geçerli değildir.
 • Akbank Direkt Öde ile Chip Para ve Mil Puan kullanımı yapamazsınız. Bunun için fiziki kartlarınızı kullanmak zorundasınız.
 • 444 2525 ya da 0850 222 2525 Akbank müşteri hizmetlerini iletişim numaralarını arayarak veya tüm Akbank şubelerinden temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap