Albaraka Türk Kredi Kartı

Albaraka Bankası Temassız Ödeme

blank

Albaraka Bankası müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Albaraka Bankası, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca Albaraka Bankası müşterileri için “Albaraka Mobil Cüzdan” mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

Albaraka Bankası Kredi Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Albaraka Bankası kredi olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. Albaraka Bankası kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 444 5 666 ya da 0 850 222 5 666 Albaraka Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak Albaraka Bankası temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili Albaraka Bankası’nın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

Albaraka Bankası temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

Albaraka Bankası Mobil Uygulama (Albaraka Mobil Cüzdan) Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Albaraka Mobil Cüzdan mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Albaraka Mobil Cüzdan uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için seçtiğiniz kredi kartı için temassız ödeme özelliğini etkinleştirmeniz ve cep telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Albaraka Mobil Cüzdan uygulaması ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru cep telefonunuzu yaklaştırmanız yeterlidir.

Albaraka Bankası Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

  • Albaraka Mobil Cüzdan uygulaması ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, mobil uygulamanın en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
  • Albaraka Bankası kredi kartlarınızı temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
  • Kartınızın kullanılabilir limiti kadar işlem yapabilirsiniz.
  • 90 TL altı işlemler için şifre kullanmanıza gerek yoktur. 90 TL üstü işlemler için pos cihazı şifre isteyecektir.
  • Albaraka Cüzdan veya kart ile temassız ödeme özelliği yurtdışında da kullanılabilir. 90 TL altı muadili işlemlerde şifresiz işlem yapılabilir. Ancak bazı ülkelerde limitler değişkenlik gösterebilir ve 90 TL altı işlemde de şifre isteyebilir.
  • 444 5 666 ya da 0 850 222 5 666 Albaraka Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak ya da tüm Albaraka Bankası şubelerinden temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum Yap