Akbank

Akbank Bakiye Sorgulama

Akbank, bankacılık işlemlerinin hemen hemen hepsini Akbank Direkt adı altında akıllı bankacılık kanalları altında yapabilme imkanı sunuyor olsa da dilediğiniz zaman klasik ve güncel yöntemlerle bakiye sorgulama yapabilmeniz mümkün. Yazımızda bir Akbank müşterisi olarak bakiye sorgulama işlemi yapabileceğiniz tüm kanallara ait detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Akbank Bakiye Sorgulama İşlemi Ücretli mi?

Akbank, tek bir kanal haricinde hiçbir bankacılık kanalından bakiye sorgulama işlemi için ücret talep etmiyor. Bakiye sorgulama günümüz bankacılığı açısından son derece basit ve masrafsız bir işlem olduğu için bir ücretten bahsedilmiyor. Hesaplarınıza ait bakiye bilgilerinizi SMS ile sorgulamak istediğinizde ise bu işlem için operatörünüz tarafından bir ücret tahsilatı yapılıyor. Konunun detaylarına yazımızın SMS ile bakiye sorgulama başlığı altında ulaşabilirsiniz.

Akbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank, hesaplarınızın bakiyelerini sorgulayabilmeniz için tüm bankacılık kanallarını kullanmanıza müsaade ediyor. İnternet ve mobil bankacılık, ATM, telefon bankacılığı, SMS bankacılığı ve şubeler bakiye sorgulaması yapabileceğiniz Akbank’a ait bankacılık kanalları.

Şubeden Bakiye Sorgulama

Ülkemizde ve dünyada finans sektörü hizmet vermeye başladığından beri bankacılık işlemelerine dair bilgi ve belgelere doğrudan ulaşmanın en bilinir yolu şubelerdir. Akbank da şubeleri vasıtası ile bakiye sorgulaması yapmanızı mümkün kılıyor. Diğer bankacılık kanallarından faydalanmıyor iseniz doğrudan bir Akbank şubesine uğrayarak gişelerden hesaplarınızın bakiyelerini öğrenebilir ve dilerseniz dökümünü alabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından ve Mobil Bankacılıktan Bakiye Sorgulama

Dijital bankacılık alanında önemli gelişmelere imza atmış olan Akbank, müşterilerinin Akbank Direkt konsepti altında, internet şubesi ve mobil şubeden de bakiye sorgulama gibi pek çok bankacılık işlemini yapmalarına olanak sağlıyor. İnternet şubesi ya da mobil şubeye giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım & Kartlarım” menüsünün altında tüm hesaplarınızın bakiyelerini görüntüleyebilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Bakiye Sorgulama

Akbank telefon şubesi 444 25 25 veya 0850 222 25 25’i aradığınızda hizmet alabileceğiniz bir diğer bankacılık kanalı. Telefon şubesinden bakiye sorgulama ise oldukça kolay bir işlem. Bunun için tuşlama bile yapmanıza gerek kalmıyor. Akbank telefon şubesini aradığınızda sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi ile hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Sesli yanıt sistemi tarafından karşılandıktan sonra “Hesap Bakiyesi Öğrenme” dediğinizde ilgili menüye yönlendirilirsiniz. Bu kısımda ise müşteri numaranız, kart numaranız veya T.C. kimlik numaranızdan birini ve şifrenizi girmeniz yeterli. Sesli yanıt sistemi size bakiyenizi söyleyecektir.

SMS İle Bakiye Sorgulama

Akbank SMS ile bakiye sorgulama yapma işlemini banka kartınızın bilgileri ile gerçekleştiriyor. Bu işlemi yapmak için Neo Kart adı verilen Akbank’a ait banka kartının yanınızda olması gerekir. Telefonunuzun SMS kısmına girerek önce NEOBİLGİ sonra da kartınızın son 4 hanesini yazıp 4425’e gönderirseniz, hesap bakiyesi, ay boyunca yapılan alışveriş toplamı, kartta biriken hediye puan bakiyesi, kazanılan indirim ve ek hesap limiti ile birlikte toplam kullanılabilir bakiye bilgisi SMS ile size iletilir. Bu SMS için operatörünüz 0,65 TL yani 65 kuruş ücret tahsil eder.

ATM’den Bakiye Sorgulama

ATM kanalı ile Akbank’taki hesaplarınızın bakiyesini sorgulayabilmeniz mümkün. ATM’ye kartınızı yerleştirip şifrenizi girdikten sonra görüntülenen menüde “Bilgi “Öğrenme” sekmesine ve ardından da “Hesap Bakiyesi Görüntüleme” seçeneğine tıklamanız ve bakiyesini görüntülemek istediğiniz hesabı seçmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz görüntülediğiniz bilgileri yazdırabilirsiniz de.

Yorum Yap