İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Temassız Ödeme

blank

İş Bankası müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. İş Bankası, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca İş Bankası mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

İş Bankası Kredi/Banka Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

İş Bankası kredi veya banka kartı olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. İş Bankası kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 0850 724 0724 İş Bankası müşteri hizmetlerini iletişim numarasını arayarak İş Bankası temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili İş Bankası’nın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

İş Bankası temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

İş Bankası Maksimum Mobil Uygulama Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

İş Bankası mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

İş Bankası uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İş Bankası mobil uygulamasını indirerek giriş yapın.
  2. “Kartlarım” seçeneğinden temassız ödeme için kullanmak istediğiniz kartınızı seçin.
  3. “Ayarlar” seçeneğinden “Mobil Temassız İşlem Aktifleştirme” seçin.
  4. “Mobil Temassız İşlem için Limit Belirme” ile limit belirleyin ve onaylayın.
  5. Kartınız tanımlandıktan sonra tek yapmanız gereken telefonunuzu pos cihazına yaklaştırarak temassız ödemeyi gerçekleştirmektir.

İş Bankası Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

  • İş Bankası Maximum mobil uygulaması ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, İş Bankası Maximum mobil uygulamasının en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
  • Maximum özellikli tüm İş Bankası kartlarınızı (banka, kredi kartı veya şirket kartlarını asıl ve ek kartlar dahil) temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
  • İş Bankası temassız ödeme ile yapılan alışverişlerinizde MaxiPuan kazanmaya ve kullanmaya devam edersiniz.
  • 0850 724 0724 müşteri hizmetleri veya İş Bankası şubelerinden temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca TEMASSIZ MAXIMUM boşluk TC KİMLİK NUMARASI yazarak 4402’ye SMS göndererek de temassız özellikli Maximum kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yorum Yap