Bankacılık İşlemleri Vakıfbank

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İnternet üzerinden müşterilerine self servis hizmet olanağı sunun bankalardan olan Vakıfbank, internet şubesini kullanmak isteyen müşterilerinin şifre alma işlemlerini kolaylaştırmış durumda.

Vakıfbank müşterileri, online kullanıma açık hesapları ve kredi kartlarına ait işlemlerle birlikte tüm diğer bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile kullanabileceği internet şubesi için gerekli olan şifresini almak üzere, aşağıdaki birkaç basit adımı izleyebilir.

  • Evvela Vakıfbank Şifre Alma linkine tıklayarak şifre işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz adrese gidin.
  • Yapılabilecek işlemler içerisinde bulunan “İnternet Bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemlerini yapmak istiyorum” seçeneğini tıklayın ve ardından aşağıya doğru açılan sekmede ”İnternet Bankacılığı şifremi almak istiyorum” kısmını işaretleyin.
  • Devama tıkladıktan sonra açılan sekmede Vakıfbank’a ait hangi kart ile işleminize devam edecekseniz onu tercih edin. Banka kartınız veya kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Yanınızda bulunan ve kullanıma açık bir kart olmasına dikkat edin.
  • Seçiminizi yaptığınızda açılan sekmede sizden kart bilgilerinizi girmeniz istenilecek.
  • Seçtiğiniz kartınızın bilgilerini doğru bir şekilde ilgili alanlara girin.
  • Tekrar devama bastığınızda sistemde kayıtlı telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderilecek. Gelen onay kodunu girerek işleminize devam edebilirsiniz.
  • Onay kodunuzun doğrulanması ile birlikte ulaştığınız parola oluşturma adımında mutlaka güçlü ve kolay tahmin edilemeyecek bir şifre seçin. Güçlü ve tahmin edilemez olması gerekir şifrenizin; ama sizin de unutup bir daha hatırlayamayacağınız bir şifre olmamasına da dikkat edin.
  • Tüm işlemleri başarı ile tamamladığınızda Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma işleminiz sona ermiş olacak.

Şifre al sekmesinden ayrıca, bloke açma, mobil bankacılık ve cep imza aktivasyonu, banka kartı şifresi alma, tarım kart veya kredi kartı şifresi oluşturma gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemler esnasında yaşayacağınız herhangi bir problemde 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezine veya doğrudan bağlı bulunduğunuz Vakıfbank şubesine başvurabilirsiniz.

Yorum Yap