Bankacılık İşlemleri Halkbank

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Bankacılık işlemlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için, müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesi ve mobil şubesinden faydalanabilirsiniz. Şubeye giderek gerçekleştireceğiniz işlemlerin hemen hemen tamamını online olarak yapabilmeniz mümkün. Bu hizmetlerden faydalanabilmek için evvela bir parolanız olması gerekiyor.

Halkbank müşterisi iseniz, internet şubesinde kullanmak üzere bir parola almanız için sadece birkaç basit işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacak.

  • Öncelikle Halkbank Parola Yenileme adresine girin.
  • Açılacak olan sayfada Halkbank’a ait hangi kartı kullanarak işleminizi gerçekleştirmek istediğinize dair seçenekleri göreceksiniz. Kullanacağınız kartı tıklayarak işaretleyin.
  • Hangi kartınızı kullanacağınızı seçti iseniz sonraki adımda seçtiğiniz karta ait bilgileri, T.C. kimlik numaranızı ve Halkbank sistemlerinde kayıtlı olan telefon numaranızı ilgili alanlara girin.
  • Devam butonuna bastığınızda bu kez bilgilerinizin ve kimliğinizin doğrulanması amacı ile telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecek. Bu kodu ilgili alana girerek doğrulama işlemini gerçekleştirin.
  • Tekrar devam butonuna bastığınızda bu kez parola belirleme sekmesine varmış olacaksınız. Bu kısımda sizin aklınızda kalacak, başkaları tarafından kolay tahmin edilemeyecek, güçlü bir şifre oluşturmaya dikkat edin.
  • Devam butonunu son kez tıkladığınızda parola oluşturma işleminiz tamamlanmış olacak.

Artık sizde Halkbank internet şubesinin, havale, eft, kredi kartı ödemeleri, fatura ödemeleri gibi pek çok hizmetinden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Halkbank internet bankacılığı şifre alma işlemi ile ilgili dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor.

  • Bu parola üretme işlemi yalnız bireysel müşteriler için kullanılabilir. Eğer kurumsal bir müşteri iseniz parolanız için doğrudan bağlı olduğunuz şubeye gitmelisiniz.
  • Parola alma işlemi için başlangıçta seçtiğiniz kart haricinde başka bir kartla işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle yanınızda hazır bulunan ve kullanıma açık bir kart ile işlemlerinizi gerçekleştirin.
  • İşleminizi gerçekleştiremezseniz, 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayabilir veya bağlı olduğunuz şubeye gidebilirsiniz.

Yorum Yap