Yapıkredi

Yapı Kredi Bankası Bakiye Sorgulama

Ülkemiz finans sektöründe kendine ait belirgin bir yeri olan bankalardan olan Yapı Kredi, müşterilerine bankacılık işlemlerini güncel teknolojinin imkan verdiği tüm kanallardan sunuyor. Bakiye sorgulama gibi basit bankacılık işlemlerini de Yapı Kredi tarafından hizmetinize sunulan bankacılık kanallarından gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda bu bankacılık kanallarının hangileri olduğunu ve bakiye sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi izah ettik.

Yapı Kredinin Tüm Bankacılık Kanallarından Bakiye Sorgulama İşlemi Yapılabiliyor mu?

Etkin iletişim ve sürekli yardım, günümüz banka müşterilerinin finans sektörünün temsilcilerinden en önemli isteklerinin başında geliyor. Bu bağlamda Yapı Kredi de müşterilerinin bankacılık ihtiyaçlarını, “Sınırsız Bankacılık” mottosuyla, güncel bankacılık platformlarının hepsinden karşılamasına olanak sağlıyor. Bakiye sorgulama da dahil olmak üzere aklınıza gelecek pek çok bankacılık işlemini, Yapı Kredi şubelerinden, ATM’lerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Yapı Kredi için farklı kanallardan bakiye sorgulama yapmak mümkün.

Şubeden Bakiye Sorgulama

Yapı Kredi Bankası ülkemizin tüm illerinde hizmet veriyor. Toplamda 854 şube ve 17.577 çalışanı ile Yapı Kredi, bankacılık hizmetlerini aksamadan tüm şubelerinden sunmak için çalışıyor. 854 şubeden size yakın olan herhangi birini giderek bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin arasında bakiye sorgulama da bulunuyor. Şubeye giderek gişelerden veya bireysel müşteri temsilcilerinden bakiye sorgulama yapabilir, hesabınızdaki bakiyeye ait bilgileri yazılı olarak talep edebilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesini https://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-bankacilik/atm/sube-ve-atm-arama linkine tıklayarak “Şube ve ATM Arama” sayfasından öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığından ve Mobil Bankacılıktan Bakiye Sorgulama

Şubesiz bankacılık denildiğinde ilk akla gelen iki uygulama internet ve mobil bankacılık olur. Kimi zaman siber güvenlik gibi konularda çeşitli kaygılar dile getirilse de çok fazla banka müşterisi işlemlerinin neredeyse tamamını dijital bankacılık platformlarında gerçekleştiriyor. Yapı Kredi internet bankacılığı ve mobil bankacılık konusunda müşterilerini kendi resmi sitesinden oldukça detaylı bir şekilde bilgilendiriyor. T.C. kimlik numaranız veya kullanıcı kodunuzla birlikte şifrenizi ilgili alanlara girerek internet şubesine ve mobil şubeye girmeniz mümkün. Dilerseniz mobil şubede “Beni Hatırla” özelliğini kullanarak giriş bilgilerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Her iki uygulamada da açılan ana sayfada hesaplarınıza ait özet bilgileri doğrudan görüntüleyebilmeniz mümkün. Detaylı olarak hesap ve bakiye bilgilerinizi görüntülemek, bakiye sorgulama yapmak istediğinizde ise “Hesaplar” sekmesine ve ardından incelemek istediğiniz hesaba tıklamanız yeterli.

ATM’den Bakiye Sorgulama

Yapı Kredi müşterilerine 4300’den fazla ATM ile hizmet veriyor. Herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine gidebilir, kartınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “İnceleme İşlemleri” altında “Hesap / Bakiye İnceleme ve Hesap Hareketleri İnceleme” işlemleri ile bakiye sorgulama yapabilir, isterseniz çıktı alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Bakiye Sorgulama

444 0 444 veya 0 850 222 0 444’ü arayarak Yapı Kredi Bankası Müşteri İletişim Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile bakiye sorgulama da dahil olmak üzere bankacılık işlemlerinizi kolayca yapmak istiyorsanız internet şubesi ve mobil şubede de kullanabileceğiniz “Tek Şifre” ile giriş yapmanız gerekir. Yapı Kredi Bankası sistemine kayıtlı telefon numaranız ile aradı iseniz sistem sizi tanıyarak sizi, size uygun menüye aktarıyor. İsterseniz sesli yanıt sistemini kullanarak veya doğrudan müşteri temsilcisine bağlanarak bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

SMS İle Bakiye Sorgulama

Yapı Kredi Bankası doğrudan SMS ile sorgulama hizmeti değil de tercih ettiğiniz bilgilerin SMS ile size düzenli olarak gönderilmesi hizmeti veriyor. Bu hizmetin adına ise “Akıllı Asistan” deniyor. Akıllı Asistan uygulaması ile talimat verdiğiniz tüm bilgiler size SMS veya e posta ile iletiliyor. Bakiye sorgulama benzeri bir uygulama olarak hesap bakiye bilginiz size iletilebiliyor. Bu uygulamadan istifade edebilmek için internet şubesinden, mobil şubeden, telefon bankacılığından veya doğrudan Yapı Kredi Şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Yap