Ziraat Bankası

Ziraat Bankası İnternet Şubesi

Türkiye’nin en büyük bankalarından Ziraat Bankası’da internet şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Banka şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz hemen hemen her işlemi, internet şubesi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat İnternet Şubesine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası internet şubesine başvurmak için, öncelikle https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresine gidilir. Açılan sayfanın üst tarafında yer alan menüden Dijital Bankacılık” seçeneğine tıklanır. Yeni açılan sayfanın alt tarafında yer alan, “İnternet Bankacılığı” alanından, “Bireysel İnternet Şubesi” seçilir. Kurumunuz için  internet bankacılığı kullanacaksanız, “Kurumsal İnternet Şubesi” seçilmelidir. Bireysel İnternet Şubesi seçeneğini seçtiğini varsayıyorum. Açılan sayfada, sağ tarafta yer alan “HEMEN BAŞVUR” seçeneği tıkanır. Yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yer alan, TC kimlik No, Cep Telefonu ve Güvenlik kodu alanları doldurulup, “Giriş” butonuna basılır. Giriş butonuna basıldığında cep telefonunuza bir güvenlik kodu gelecektir. Bu güvenlik kodunu girip, sizden istenen ekstra bilgileri de girdikten sonra, banka, cep telefonunuza SMS yolu ile, ineternet şubesine giriş şifresini gönderecektir.

Ziraat İnternet Şubesi Başvurusu İçin Dikkat Edilecek Hususlar

  • İnternetten başvuru esnasında sizden istenilen bilgilerin (telefon numarası gibi) güncel olması gerekmektedir.
  • İnternetten başvuruyu kredi kartınız ile yapıyorsanız, mevduat hesabınızın kartınıza tanımlı olması gerekmektedir.
  • İnternet şubesine, Ziraat Bankası şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz. Şubelerden yapacağınız başvurularda, en az bir adet vadesiz mevduat hesabınızın bulunması gerekmektedir. Şubeden yapılan başvurularda, şifre size telefonunuz aracılığı ile iletilecektir.
  • İnternet şubesine, online başvuru yaptınız ve sisteme giriş yaparak, bankacılık işlemlerini yapmaya başladınız. Fakat, bazı işlemleri gerçekleştiremeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Para Transferi ve TL Yükleme işlemlerini ancak, “Online Başvuru Sonuç” ekranında belirtilen “Ziraat Şubesi’ne” giderek, “Elektronik Bankacılık Sözleşmesini” imzaladıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat İnternet Şubesi Şifresinin Unutulması Durumu

Ziraat İnternet Bankacılık işlemleri için aldığınız şifrenizi unuttunuz. Peki bu şifreyi nasıl yenileyeceksiniz? Yeni şifre almak için, Ziraat Bankası internet sitesi ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “İnternet Şubesi”, alanından bireysel müşteri iseniz “Bireysel” seçeneğini, kurumsal müşteriyseniz “Kurumsal” seçeneğini seçiniz. Açılan yeni pencerede, İnternet Şubesine giriş yapabilmeniz için gerekli bilgileri isteyen form yer almaktadır. Şifrenizi hatırlamadığınız için, bu formun altındaki “Şifremi Unuttum” linki tıklanır. Sizden istenen bilgileri girip onayladığınızda, yeni şifreniz telefonunuza gönderilecektir.

Ziraat Bankası internet şubesi, birçok farklı işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz için oldukça kolay ve anlaşılır bir arayüz sunmaktadır.

Yorum Yap