Bankacılık İşlemleri Ziraat Bankası

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemini iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan birincisi Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden diğeri ise 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak. Ziraat bankası müşteri hizmetlerinden şifre alma işlemi uzun sürebileceği için en pratiği web sitesi üzerinden almaktır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi alabilmeniz için, internet bankacılığını açtırmış olmanız gerekmektedir. Bu işlemi Ziraat Bankası şubelerine giderek yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır;

1-      Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma adresine giriş yapmalısınız.
2-      Ekranda göreceğiniz TC Kimlik Numarası, Cep Telefonu ve Güvenlik Kodu alanlarını doldurunuz. Buradaki cep telefonu numarası alanına Ziraat Bankası müşterisi olurken vermiş olduğunuz telefon numarasını yazmalısınız.
3-      Bir sonraki aşamada sitenin size yönelttiği kişisel bilgilerinizi içeren sorulara yanıt vermelisiniz. Bu sorular Ziraat Bankası kartınızın üzerindeki bilgileri de içermektedir.
4-      Son aşamada şifre oluşturma ekranı gelecektir. Burada kullanacağınız Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresini belirleyebilirsiniz.

Oluşturacağınız bu şifreyi Ziraat Bankası interent bankacılığına girerken ve Ziraat bankası mobil uygulamaya giriş yaparken kullanabilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifrenin kart şifresi olmadığını ve sadece internet bankacılığı için kullanacağını bilmelisiniz.

Tüm işlemleri eksiksiz olarak uyguladığınız taktirde artık Müşteri ya da TC Kimlik Numaranız ile https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresinden giriş yaparak internet bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şifrenizi unutmanız durumunda aynı sayfada bulunan “Şifremi unuttum” linkine tıklayarak. TC Kimlik No ve yine Ziraat Bankasına kayıtlı telefon numaranız ile şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz.

 

Yorum Yap