Yapıkredi

Yapı Kredi Pay Nedir?

Yapı Kredi Pay, cep telefonunuz ile ödeme olanağı sağlayan bir hizmettir. Kredi kartınız yanınızda olmasa bile, telefonunuz aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Ödeme

Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi Cüzdan ile, ödemelerinizi, kredi kartınız yanınızda olmasa bile cep telefonu ile yapabilirsiniz. Telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak, şifre ya da imzaya gerek kalmadan en fazla 90 TL’lik ödeme yapabilirsiniz. 90 TL üzeri ödemeleriniz söz konusu ise, POS cihazından şifre girerek yine telefonunuz aracılığı ile ödeme yapmanız mümkün.

Bu hizmetten faydalanabilmeniz için, telefonunuzda, NFC ( Near Field Communication– Yakın Alan Haberleşme) özelliğinin olması gerekmetedir. NFC özelliği olan telefonunuza, Google Play’den Yapı Kredi Mobil ya da Yapı Kredi Cüzdan uygulamasını indiriniz ve cep telefonunuzun “Ayarlar” bölümünden NFC özelliğini aktive edin. Yapı Kredi Mobil yüklediyseniz, uygulamada yer alan, Kartlarım menüsünde yer alan mobil ödeme bölümünden, NFC ile ödeme yapmak istediğiniz kartınızı mobil ödemeye açın ve öncelikli hale getiriniz. Benzer şekilde, Yapı Kredi Cüzdan uygulamasında, mobil ödeme menüsünden, kartınızı seçip, NFC ile ödeme için hazır hale getiriniz.

Alış veriş sonrası ödeme aşamasına geldiğinizde, söz konusu Yapı Kredi uygulamalarına giriş yapmadan, sadece telefonunuzu uyandırarak, POS cihazına yaklaştırınız. Böylece ödeme işleminiz tamamlanmış olur.

Yapı Kredi QR Kod İle Ödeme

İnternet alış verişlerinde en sıkıcı anlardan bir tanesi de ödeme aşamasına gelindiğinde kart bilgilerini tek tek ilgili alanlara girmektir. Yapı Kredi’nin QR kod ile ödeme hizmeti sayesinde vakit kaybetmeden, güvenli bir şekilde internet ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme yapmak için, internet alış-verişinizde, Yapı Kredi Pay ile ödeme seçeneğini seçiniz. Daha sonra Yapı Kredi Mobil uygulamanıza giriş yapınız ve Yapı Kredi Pay alanındaki QR Kod ile ödeme’yi seçiniz. İnternet sitesinde oluşturulan QR kodu, Yapı Kredi Mobil’de açılan ekrana okutun. Bu esnada, ödeme yapacağınız kartı ve işlem bilgilerinizi belirleyip ödemeyi tamamlayın.

Yapı Kredi Araçta Ödeme

Yapı Kredi’nin ödeme kolaylıklarından bir diğeri de araçta ödemedir. Araçtan inmeden akır yakıt ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Yapı Kredi müşterisi olmak ve Yapı Kredi Mobil uygulamasına sahip olmak.

Peki bu sistem nasıl çalışır? Öncelikle, uygulamanızda, Yapı Kredi Pay alanında, Araçta Ödeme Menüsü’nde yer alan kısımda, aracınızın plakasını kaydedin. Bu işlem bir kez yapılır. Her ödeme esnasında yapmanıza gerek yok. Unutmadan, en fazla 3 farklı plaka ekleyebileceğinizi belirtelim. Eklediğiniz plakaları daha sonra değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Plakanızın, uygulamada ekli olduğunu varsayarak devam edelim. Akaryakıt yükelem işlemi başlamadan önce ödemeyi, Yapı Kredi Pay ile araçta ödeme seçeneği ile yapacağınızı belirtin. Dolum ilemi başladığında ve bittiğinde telefonunuza bildirim gelecektir. Gelen bildirime tıkladıktan sonra, Yapı Kredi Mobil uygulamasında yer alan Jet İşlemler kısmından Yapı Kredi Pay’i seçerek ya da Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra, Kartlarım menüsünden, Yapı Kredi Pay alanına geçilir ve buradan ödeme işleminizi sonlandırabilirsiniz.

 

Yorum Yap