Bankacılık İşlemleri Yapıkredi

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Yapı Kredi Bankası diğer bankalardan biraz farklı bir internet şubesi uygulaması sunuyor. Tüm internet, mobil ve telefon bankacılığı kullanımları için tek bir şifre yeterli oluyor ve bunun adına da Tek Şifre deniliyor. Özellikle müşterilerin online platformda güvenliğini öne alan bir yaklaşımla, Yapı Kredi kayıtlı cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreleri internet şubesine girişte zorunlu kılıyor. Bu uygulamadan yararlanabilmek için mutlaka Yapı Kredi Bankası sistemine kayıtlı bir cep telefonu numaranız olması gerektiğini unutmayın.

Yapı Kredi Tek Şifre alma

  • Bu alternatiflerden ilkine web tarayıcınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Doğrudan https://internetsube.yapikredi.com.tr/ngi/huoRetailWeb.do linkine tıklayarak şifre alma sayfasına ulaşabilirsiniz veya google üzerinden Yapı Kredi İnternet Şubesi yazarak çıkan sonuca tıklamanız halinde, açılan sayfada şifremi unuttum/şifre al seçeneğine tıklayarak aynı sayfaya gelebilirsiniz. Açılan ilk sekmede TC. kimlik numaranızı ve müşteri numaranızı girmeniz istenecek. Doğru bir şekilde bu bilgilerinizi girdikten sonra devam butonunu tıklayabilirsiniz.
  • Ardından ikinci sekmede sizden Yapı Kredi Bankasından almış olduğunuz ve hali hazırda yanınızda bulunan kredi kartı yada banka kartını seçip son 6 hanesi ve kart şifresini giriyorsunuz.
  • Sonraki aşamada doğrulama yöntemi olarak SMS ya da ATM seçiyorsun biz SMS seçip, kayıtlı telefon numaramızı seçiyor ve onay mesajı alıyoruz. Onay mesajını girdikten sonra
  • Şifre belirleme aşamasına geçiyoruz, şifrenizi de belirledikten sonra, size verilen kullanıcı kodunuz, T.C. kimlik numaranız ve Yapı Kredi’ye özel Tek Şifre ile internet, mobil ve telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Uygulamadan Şifre Alma

  • Telefonunuza Ios için App Store, android için google play store mağazalarından indirdiğiniz Yapı Kredi mobil uygulamasına girdiğinizde, giriş ekranındaki şifremi unuttum veya yeni şifre al seçeneğini tıklayarak, internet şubesinden şifrenizi aldığınız adımların birebir aynılarını uygulayarak şifrenizi almanız mümkün.

Yapı Kredi ATM ve telefon bankacılığı ile de Tek Şifre alma

  • Bankamatiğe kartınızı taktıktan sonra “Kullanıcı/Başvuru İşlemleri” menüsünden “Kullanıcı İşlemleri” sekmesine geçin.
  • Yönlendirildiğiniz ekranda İnternet menüsünde Mobil Şube Başvurusu ve onun içerisinde de Yeni Şifre Alma seçeneğini göreceksiniz. Bu seçimi yaparak ilerleyin. Cep telefonunuza gelecek olan şifrenizle Yapı Kredi internet şubesine giriş yapabilirsiniz.
  • Ayrıca 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi müşteri hizmetlerine ait numaralardan birini arayıp, Tek Şifre almak istediğinizi müşteri temsilcisine belirtirseniz yine şifreniz telefonunuza gönderilecektir.
  • Son olarak, şubenize giderek de Tek Şifre alma talebinizi şube temsilcinize iletebilir ve şifrenizi alabilirsiniz.

 

Yorum Yap