Yapıkredi

Yapı Kredi Bankası Temassız Ödeme

blank

Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Yapı Kredi Bankası, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Yapı Kredi Bankası kredi veya banka kartı olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. Yapı Kredi Bankası kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 444 0 444 ya da 0850 222 0444 Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak Yapı Kredi Bankası temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili Yapı Kredi Bankası’nın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

Yapı Kredi Bankası temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası Mobil Uygulama (Yapı Kredi Cüzdan) Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Yapı Kredi Cüzdan uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için kartınızı mobil ödemeye açmanız ve cep telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Yapı Kredi Cüzdan uygulaması ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru cep telefonunuzu yaklaştırmanız yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

  • Yapı Kredi Cüzdan uygulaması ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, Yapı Kredi Cüzdan mobil uygulamasının en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
  • Yapı Kredi Bankası kredi kartlarınızı temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
  • Kartınızın kullanılabilir limiti kadar işlem yapabilirsiniz.
  • 90 TL altı işlemler için şifre kullanmanıza gerek yoktur. 90 TL üstü işlemler için pos cihazı şifre isteyecektir.
  • Yapı Kredi Cüzdan veya kart ile temassız ödeme özelliği yurt dışında da kullanılabilir. 90 TL altı muadili işlemlerde şifresiz işlem yapılabilir. Ancak bazı ülkelerde limitler değişkenlik gösterebilir ve 90 TL altı işlemde de şifre isteyebilir.
  • 444 0 444 ya da 0850 222 0444 Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak , tüm Yapı Kredi Bankası şubelerinden, Yapı Kredi internet şubesi veya SMS ile temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS ile temassız kart başvurusunda bulunmak için TMS yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4545’e gönderebilirsiniz.

Yorum Yap