Kredi Kartı TEB

TEB Mil Programı Nedir?

blank

Türkiye Ekonomi Bankası kredi kartlarından birine sahipseniz, yaptığınız harcamalar karşılığında kazandığınız puanları, TEB Mil Programı kapsamında, mil puana çevirip, uçak bileti alabilirsiniz.

Kartınızda birikmiş puan olmaması durumunda, avans mil puan kullanarak da uçak bileti alabilirsiniz.

Mil Puan Nasıl Kazanılır?

Kredi kartınız ile yaptığınız harcamlardan kazandığınız puanlar mile çevirilmektedir. Puanlarınızı, mil olarak kullanabileceğiniz gibi, normal şekilde de kullanmaya devam edersiniz.

1 TL değerindeki Bonus ve World puan size 1 mil kazandırmaktadır.

Avans Mil kullanarak bilet alabilmek için, TEB Seyahat Hattı‘nı aramalısınız. Kullandığınız avans milleri geri yerine koyarken yaptığınız harcamalarda Bonus/World puan kazanmaya devam edersiniz.

Eğer uçak biletinizin tamamını avans mil kullanarak aldıysanız, kullanılan avans mil miktarı uçak bileti fiyatına eşit olacaktır. Mesala, 100 TL’lik bir bilet aldınız, bu durumda 100 avans mil kullanmış olacaksınız.

Avans millerinizi geri ödemek için yaptığınız harcamalarda, yurtiçi biletleri için %1, yurtdışı biletleri için %1,5 ve Amerika ve Uzak Doğu biletleri için %2 oranında mil kazanırsınız. Burada bazı istisanalar söz konusudur: Mesela, Kıbrıs uçuşları, yurtiçi kabul edilmektedir.

Business kart ile yapacağınız harcamalarda bir önceki paragrafta bahsi geçen oranların yarısı kadar mil kazanırsınız.

Kullandığınız avans milleri, 1 yıl içerisindeki harcamalarınızla tamamlayabilirsiniz. Yani, avansı geri ödemek için 1 yılınız bulunmaktadır.

Bonus özellikli TEB Platinum, TEB Yıldız Platinum, TEB Özel Platinum ve TEB Özel World Signia Card ile kartları ile kazandığınız puanları 3 kat mil olarak kullanırsınız. Eğer bu puanlar, yıl içerisinde düzenlenen kampanyalardan kazanılmışsa bu kural geçerli değildir. Eğer 3 kat mil verecek şekilde bonus puanlarınızı kullanacaksanız, bu puanların 3 ile çarpılmış değeri 1 yıl içerisinde 1000 TL’den fazla olamaz.

Eğer, bonus kartınızla, avans mil kullanmadan uçak bileti alırsanız, bu harcamalarınızdan %1 oranında Uçuş Mil kazanımı devam eder. Hem taksitli hem de peşin alımlarınızda bu kural geçerlidir.

TEB Avans Mil Kullanım Kuralları

 • Avans mil için, iyi bir kredi kartı müşterisi olmanız gerekmektedir. Yani, kartınız açık ve kullanılabilir durumda olmalıdır. Bunun yanı sıra, son 6 ayda 2 defadan fazla gecikmeli kredi kartı borcu ödemesi yapmamış olmanız gerekmektedir.
 • Avans mil kullanımında, kredi kartı limitinizin 4 katı kadar, eğer iş için kredi kartınız varsa, bu kartın limitinin 8 katı kadar harcama sözü verilebilir. Mevcut avans millerinizi kapatmadan, başka bir avans mil kullanmak istemeniz durumunda, eğer söz verdiğiniz limit aşılmadığı sürece, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani yeni bir avans mil kullanımı yapabilirsiniz.
 • Tek seferde kullanabileceğiniz en fazla avans mil tutarı 10.000 mildir.
 • Avans mil için, kart limitinin en az 750 TL olması şartı vardır.
 • Bir kişi aynı anda yalnızca iki avans mil kullanabilir. Eğer yeni bir avans mil ihtiyacınız varsa, mevcut avans millerinizden bir tanesi kapatmış olmanız gerekir. Kapatma işlemi yapıldıktan 1 gün sonra yeni avans mil işlemini yapabilirsiniz.
 • Sözünüzle Bonus kampanyasına dahilseniz avans mil kullanmak için Avans Mil programına dahil olamazsınız. Tam tersi durumda, Avans Mil Programı’na kayıtlı bir müşteri, Sözünüzle Bonus kampanyasına katılım sağlayamaz.
 • Avans millerinizi, kullandığınız tarihten itibaren 1 yıl içerisinde tamamlamalısınız.
 • Avans miller 1 yıl içerisinde tamamlanamazsa, geriye kalan tutar size borç olarak yansıtılır.
 • TEB kredi kartları (Ek ve sanal kartlar da dahil) ile yaptığınız harcamalar Avans Mil’inizden düşer.
 • TEB, Avans Mil Programı’nı istediğind durdurma, kapatma ve üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 1 yıl içerisinde, 1 müşteri en fazla 4 kez avans mil kullanma yetkisine sahiptir.
 • İade işlemler, avans mil harcama sözünden düşmez.
 • Eğer, sizle aynı soyadı taşıayan biriyle seyehat ediyorsanız, başka kişi ya da kişiler için de avans mil kullanarak bilet alabilirsiniz. Aksi durumda, bir kişi, kendisi ve yalnızca kendisi ile aynı soyadı taşıyan kişiler adına bilet alabilir.

Yorum Yap