TEB

TEB İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Türk Ekonomi Bankası (TEB, müşterilerinin faydalanmak istediği bankacılık hizmetlerine doğrudan, daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmaları için internet bankacılığı hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen TEB müşterileri için gerekli olan internet bankacılığı şifresinin temin edilmesi aşamalarını izah edeceğiz. Hızlı ve kolay bankacılık adı altında lanse edilen TEB internet şubesine giriş için gerekli olan şifrenizi almak üzere işlemlerinize başlamadan evvel, TEB tarafından size verilmiş olan kredi kartı veya banka kartınız ile TEB sistemine kayıtlı olan numaranıza ait telefonunuzu mutlaka yanınıza alınız.

  • Şifrenizi oluşturmak üzere https://www.teb.com.tr/ adresine tıklayarak ulaştığınız ana sayfada sağ kısımda bulunan CEBTETEB İnternet Şubesi kısmındaki “Bireysel” yazısının altında yer alan “Anında Parola” seçeneğine veya İnternet Şube Şifresi linkine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
  • Anında parola sayfasına girdiğinizde, başvuru şeklinizi seçin. Kredi kartı veya banka kartı seçeneklerinden birini işaretleyerek işleminize devam edebilirsiniz. Henüz TEB Müşterisi Değilim seçeneğine tıklarsanız, TEB müşterisi olmak için başvurunuzun alınacağı sayfaya yönlendirilirsiniz. Yanınızda hazır bulunan kartınızın türüne göre seçiminizi yaparak devama basın bir sonraki adıma ilerleyin.
  • Geldiğiniz ikinci adımda hazırladığınız kartınıza ait bilgileri ilgili alanlara dikkatli bir şekilde girin. Yanlış girilen kart bilgilerinin kabul edilmeyeceğini bilerek sadece kullanıma açık ve yanınızda olan kart ile işleminize devam edin.
  • Tüm bilgileri girdikten sonra tekrar devam bastığınızda telefon numaranızın da isteneceği kişisel bilgiler adımına yönlendirileceksiniz. Bu adımda yine TEB sistemine kayıtlı olan, yanınızda kullanıma açık bir şekilde bulunan telefonunuzdaki numaranızı girin.
  • Bir kez daha devama bastığınızda bu kez telefonunuza gelen SMS ile iletilen doğrulama kodunu da girerek şifrenizi oluşturun.
  • Bu işlemi de tamamladığınızda CEBTETEB İnternet Bankacılığına girmeye hemen hemen hazırsınız demektir. Hemen hemen dememizin sebebi, internet şubesine giriş aşamasında bir şifre daha istenecek olmasıdır. Doğrulama kodu mahiyetinde olan bu şifre ile internet şubesine giriş esnasında kişisel bilgilerinizin korunması amaçlanmaktadır. Gerekli olan bu tek kullanımlık şifre aşamasını 3 (üç) şekilde geçebilirsiniz.
  • TEB sistemine kayıtlı olan numaranıza gönderilecek SMS kodu ile,
  • Cep Pratik adlı akıllı telefon uygulaması üzerinden üretilecek şifre ile,
  • Mobil imza ile,

Bu aşamayı geçebilirsiniz. Hangi seçeneği kullanacağı müşterilerin tercihine bırakılmış durumda.

Tek kullanımlık şifrenizin iletim yöntemini de tercih ederek onu da aldığınız da artık CEBTETEB İnternet Bankacılığı ile, size sunulan tüm bankacılık işlemlerini online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum Yap