TEB

TEB Bankası Temassız Ödeme

TEB Bankası müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. TEB Bankası, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca TEB Bankası müşterileri için CEPTETEB mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

TEB Bankası Kredi Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

TEB Bankası kredi veya banka kartı olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. TEB Bankası kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 444 0 832 ya da 0850 200 0666 TEB Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak TEB Bankası temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili TEB Bankası’nın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

TEB Bankası temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

TEB Bankası Mobil Uygulama (CEPTETEB) Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

CEPTETEB mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

CEPTETEB uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için seçtiğiniz kredi kartı için CEPTETEB Temassız Ödeme özelliğini etkinleştirmeniz ve cep telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.  CEPTETEB Temassız Ödeme özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  1. CEPTETEB’e giriş yaparak temassız ödeme için kullanmak istediğiniz kredi kartını seçin.
  2. Alt kısımda bulunan “Temassız Ödeme” butonuna dokunarak aktifleştirin.
  3. Kartın limitinden fazla olmayacak şekilde Temassız Ödeme için istediğiniz üst limiti girin ve “Tanımla” butonu ile CEPTETEB Temassız Ödeme özelliğini etkinleştirin.

CEPTETEB uygulaması ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru cep telefonunuzu yaklaştırmanız yeterlidir.

TEB Bankası Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

  • CEPTETEB uygulaması ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, CEPTETEB mobil uygulamasının en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
  • TEB Bankası kredi kartlarınızı temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
  • Kartınızın kullanılabilir limiti kadar işlem yapabilirsiniz.
  • 90 TL altı işlemler için şifre kullanmanıza gerek yoktur. 90 TL üstü işlemler için pos cihazı şifre isteyecektir.
  • CEPTETEB veya kart ile temassız ödeme özelliği yurtdışında da kullanılabilir. 90 TL altı muadili işlemlerde şifresiz işlem yapılabilir. Ancak bazı ülkelerde limitler değişkenlik gösterebilir ve 90 TL altı işlemde de şifre isteyebilir.
  • 444 0 832 veya 0850 200 0666 TEB Bankası müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayarak ya da tüm TEB Bankası şubelerinden temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yorum Yap