Şekerbank

Şekerbank Bakiye Sorgulama

Şekerbank şubelerinden açtırmış olduğunuz hesaplarınız için bakiye sorgulama yapmak istediğinizde ne yapmalısınız? Bakiye sorgulama zor bir işlem midir? Şekerbank müşterilerinin hesap bakiye bilgilerini sorgulamak istediklerinde kullanabilecekleri bankacılık kanallarını ve bu kanallardan nasıl sorgulama yapılabileceğini yazımızda derledik.

Başka Bankalardan Şekerbank’taki Hesabın Bakiyesini Sorgulamak Mümkün mü?

Bu sorunun yanıtı için hem evet hem de hayır denilebilir. Doğrudan başka bir bankanın şubesine giderek ya da dijital bankacılık kanallarını kullanarak Şekerbank’ta bulunan hesabınızın bakiyesini sorgulayamazsınız; ama yine de bir yolu var. Şekerbank ortak ATM platformunun üyesi olduğu için bu platformun üyesi olan diğer bankaların ATM’lerinden Şekerbank’taki hesabınızın bakiyesini sorgulayabilirsiniz. Elbette bunun için Şekerbank tarafından verilmiş olan banka kartını ATM’ye yerleştirmeniz ve şifreniz girmeniz gerekiyor.

Şekerbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şekerbank müşterilerinin, hesaplarındaki mevcut tutarları öğrenebilmek için bakiye sorgulama yapabileceği tüm kanalları sıraladık.

Şekerbank Şubelerinden Bakiye Sorgulama

Bankacılığın en kadim ve güvenilir kanalı olan şubelerden bakiye sorgulama da dahil pek çok finans işlemi için hizmet alınabilir. Şekerbank 68 ilde 252 şube ile müşterilerine hizmet veriyor. 1953’ten beri bankacılık sektöründe yer alan Şekerbank’ın bir müşterisi olarak siz de herhangi bir Şekerbank şubesine giderek gişe işlemleri için sıranızı alabilir, sıra size geldiğinde kimliğinizi göstererek hesabınıza ait bakiye bilgisini öğrenebilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisi ile başka herhangi bir bankacılık işlemi için işiniz olduğunda bile bakiyenizi de öğrenmek istediğinizi belirterek yazılı ya da sözlü olarak hesap bakiye bilgilerinizi alabilirsiniz.

ATM’den Bakiye Sorgulama

Şekerbank ATM bankacılığı konusunda da hayli iddialı. ATM’lerden yapabileceğiniz çok sayıdaki bankacılık işleminin arasında bakiye sorgulama da yer alıyor. Kartınızı ATM’ye yerleştirip şifrenizi girdikten sonra ekrana gelen menüdeki “Bakiye / Ekstre” seçeneğine tıklayarak hesabınızın ya da hesaplarınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Size en yakın Şekerbank ATM’sini https://www.sekerbank.com.tr/enyakinsekerbank linkine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan Bakiye Sorgulama

Şekerbank internet şubesine müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile girdikten sonra “Hesaplar” sekmesini tıklayın ve hesaplarınızı görüntüleyin. Mevcut bakiyenizi buradan görebilirsiniz. Detaylı bilgi ve hesap hareketlerini görüntülemek için ilgili hesabı tıklayabilirsiniz. Şekerbank mobil bankacılık uygulamasına da aynı şekilde müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Girer girmez sizi finansal özetinizin yer aldığı sayfa karşılıyor. Bu sayfada mevcut hesaplarınızın bakiyelerini kolaylıkla öğrenirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Bakiye Sorgulama

Telefonla bakiye sorgulama işlemi  yapmak istediğinizde Şekerbank telefon bankacılığına 0850 222 78 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Şekerbank sistemine kayıtlı olan telefon numaranızdan aradığınızda sesli yanıt sisteminden çok hızlı bir şekilde faydalanırsınız. Sesli yanıt sistemiyle aranız iyi değilse doğrudan müşteri temsilcisine bağlanarak bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

SMS İle Bakiye Sorgulama

Şekerbank’ın SMS ile bakiye sorgulama için sunduğu hizmet biraz farklı. Sizleri yanıltmamak ve net bilgi vermek adına bu kısmı detaylı olarak açıklayacağız. Öncelikle Şekerbank’ın sunduğu bilindik bir SMS ile bakiye sorgulama hizmeti değil. Diğer bir deyişle herhangi bir servis numarasına mesaj atıp yine mesaj olarak istediğiniz bilgileri aldığınız bir SMS servisi bulunmuyor. Şekerbank’ın “Cebimdeki Güç 1953” adını verdiği sistem online olarak çalışıyor. Şekerbank’ın mobil bankacılık uygulaması “Şeker Mobil” telefonunuza indirildiğinde Cebimdeki Güç uygulaması da bu uygulamaya entegre olarak geliyor. Şekerbank mobil bankacılık uygulamasını açtığınızda sisteme giriş yapamadan sol üst köşedeki üç çizgili ızgara işaretini tıklarsanız başka bir menü açılacak. Bu menü içerisinde üçüncü sırada “Cebimdeki Güç” başlığını görebilirsiniz. Bu başlığa tıkladığınızda alt menü açılır ve ikinci alt başlık “Sorgulamalar” olur. Sorgulamalara girdiğinizde ilk görünen seçenek “Vadesiz Hesap Bakiyesi” başlığıdır. Bu başlığa tıklayıp müşteri numarası ve hesap numaranızı ilgili alanlara girip göndere bastığınızda bakiye bilginiz Şekerbank sistemine kayıtlı olan telefon numaranıza SMS ile gönderilir.

Yorum Yap