Bankacılık İşlemleri QNB Finansbank

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Bu yazıda, QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şube’sine giriş yapabilmeniz için gerekli olan şifreyi edinme yöntemlerinin öğretilmesi amaçlanmıştır. Yazıda, birden fazla yöntem paylaşılmıştır. Bu yöntemlerden herhangi birisini kullanarak, QNB Finansbank İnternet Bankacılığı şifresini alabilir ve kolayca hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

El değiştirdikten sonra QNB Finansbank adı ile hizmet vermeye devam eden Finansbank, bankacılık alanında sunduğu hizmetler konusunda oldukça iddialı. İnternet bankacılığı da iddialı olduğu hizmetler arasında yer alıyor. QNB Finansbank müşterilerinin internet bankacılığı şifrelerini nasıl alacaklarını birkaç basit adımda, aşağıda özetledik.

  • qnbfinansbank.com adresine giriş yaptığınızda, sayfanın sağ köşesinde yer alan “İnternet Şubesi” ikonunun yanında “FinansŞifre Al” yazısını veya Şifre Alma linkini tıklayarak, şifre oluşturma sayfasına ulaşın.
  • Açılan yeni pencerede “Finans Şifre” seçeneğini tıklayın.
  • Yeni bir sayfaya yönlendirilecek ve burada 3 farklı seçenek göreceksiniz. Kredi kartı, banka kartı veya hesap numarası seçeneklerinden hangisini kullanacaksanız ona tıklayın. Yalnız kullanacağınız seçeneğe ait kartın yanınızda, kullanıma açık ve şifresinin aklınızda olduğundan emin olun.
  • Seçeneğinize tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada hangi kartı seçti iseniz ona ait kart numarası, son kullanım tarihi ve şifre bilgilerini, ardından QNB Finansbank sisteminde kayıtlı olan telefon numaranızı ilgili alanlara doğru bir şekilde girin.
  • Tüm bilgileri girerek “ileri” seçeneğine tıkladığınızda telefonunuza SMS ile bir doğrulama kodu iletilecek. Gelen bu kodu yönlendirildiğiniz yeni sayfadaki ilgili alana girin ve “ileri” butonuna tekrar basın.
  • Geldiğiniz bu yeni sayfada aklınızda kalacak, başkalarının tahmin edemeyeceği Finans Şifrenizi belirleyin.
  • Artık siz de QNB Finansbank internet bankacılığının size sunulan hizmetlerinden faydalanmaya hazırsınız.
  • Finans Şifrenizi ayrıca QNB Finansbank ATM’lerinden, 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank çağrı merkezinden de alabilirsiniz.
  • QNB Finansbank İnternet Şubesi’ne giriş yaparken belirlediğiniz şifre ile birlikte T.C. kimlik numaranız istenilecek. Bu iki bilgiyi de başkaları ile paylaşmayınız.

1 Yorum

Yorum Yap