Kredi Kartı

Mil Kazandıran Kredi Kartları

Gezi, iş ya da farklı nedenlerle sürekli uçak seyehatlari yapıyorsanız, kredi kartlarından kazandığınız miller ile alacağınız biletlerin keyfi bir başka olacaktır. Çoğu banka, yaptığınız alış-verişlerden mil kazandıran kredi kartlarını müşterilerinin kullanımına sunmakta. Bu yazıda, harcamalarınızda kullanmanız durumunda mil kazanabileceğiniz kredi kartlarını listeledik.

Mil Kazandıran Kredi Kartları Hangileridir?

İş Bankası – Maximiles

İş Bankası’nın Maximiles kredi kartı ile harcamalarınızdan Maximil kazanbilirsiniz. Kazandığınız Maximil’leri uçak ile yapacağınız seyehatler için bilet almak amacıyla kullanabilirsiniz. Üç çeşit MaxiMiles kartı bulunmaktadır: Maximiles, Maximiles Select ve Maximiles MercedesCard.

Garanti Bankası – Miles&Smiles

Miles&Smiles kart, bir Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları ortak ürünüdür. Dört farklı türü bulunmaktadır: Miles&Smiles, Miles&Smiles Platinum, Miles&Smiles Prive, Miles&Smiles Business. Bu dört farklı kredi kartının avantajları ve dolayısıyla yıllık aidat miktarları birbirinden farklıdır.

Akbank – Wings

Akbank’ın seyehat amaçlı kredi kartı Wings ile harcamalarınızdan mil puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız mil puanları, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesini arayarak bilet almak amacıyla kullanıbilirsiniz. Ayrıca, GezK​anatlan.com üzerinden, uçak bileti, konaklama, tur, gemi turu ve seyahat sigartası alımlarında mil puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Teb – Mil Programı

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), geliştirmiş olduğu TEB Mil Programı ile, TEB kredi kartınızla kazandığınız tüm puanları mil olarak kullanabilmektesiniz. Söz konusu kartlar, bankanın sunduğu tüm Bireysel, Business, Bonus ve Worldcard’lar için geçerlidir. Business kartlarda avans mil oranı farklılık göstermektedir.

İNG – Pegasus Kart

İNG bankası ve Pegasus iş birliği ile hizmete sunulmuş bir karttır. ING Pegasus Bolbol Classic ve ING Pegasus Bolbol Premium kart olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Kartı ile kazandığınız puanları, bütün seyehatleriniz için kullanabilirsiniz. Fakat, Pegasus ile uçmanız durumunda, puanların TL karşılığı artmaktadır. Bunun dışında kartın birçok farklı avantajı bulunmaktadır.

Denizbank – Miles&More

Denizbank’ın mil kazandıran kartıdır. Kartın bazı dezavantajları söz konusudur. Kart ile kazanılan miller, yalnızca anlaşmalı havayolu şirketlerinde kullanılabilmektedir. Bu havayolu şirketlerinin de yurt içi uçuşları bulunmamaktadır. Dolayısıyla sadece belirli sayıda havayolu şirketi ve yurtdışı uçuşlar için bir seçenektir.

Yapı Kredi – Adios

Adios kart, Yapı Kredi’nin, seyehat harcamalarında kullanılmak üzere puan kazandırdığı kredi kartıdır. Çok sayıda anlaşmalı kurum sayesinde, hem uçak bileti hem de diğer seyehat harcamalarında rahatlıkla tercih edilebilir bir karttır.

 

Yorum Yap