Bankacılık İşlemleri

Kredi Öderken İkinci Kredi Çekilebilir mi?

İkinci kredi, aslında birçoğumuzun en az bir kez düşündüğü bir seçenek. Peki bu mümkün mü? Evet, mümkün. Kredi çekmiş ve kredi ödemeleri devam eden biri ikinci krediye başvurabilir ve hatta ikinci kredisi onaylanabilir. İkinci krediye onay verilmesi için dikkat edilen bazı önemli noktalar vardır.

Bu noktalara geçmeden önce şunu iyi düşünmekte fayda var. Kredi ödemek oldukça zor bir iştir. Bu yüzden kredi çekmeye karar vermeden önce iki kez düşünmenizi tavsiye ederim. Her zaman kredi son seçenek olmalı. Hal böyleyken ikinci krediyi düşünmek büyük bir karar olacaktır. Konuyu anlatıyorum ama kesinlikle ne ilk nede ikinci kez kredi çekmenizi tavsiye etmiyorum.

İkinci kredi için bankalar öncelikle kredi notunuza ve aylık net gelirinize bakar. İlk çekilen kredinin taksitlerinin düzenli ödeniyor olması önemli bir etkendir. Bu da kredi notuna olumlu etki yapacaktır. Ayrıca aylık gelirinizin yani maaşınızın yüksek olması da oldukça önemlidir. Banka ikinci krediyi vermeden önce bu krediyi ödeyebileceğinizden emin olmak ister.

Yorum Yap