İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Maximum Kart Limit Artırımı

İş Bankası, Müşteri Limiti uygulamasıyla, birden fazla İş Bankası kredi kartınız varsa, kredi kartları limitlerinizi, tek bir limit üzerinden takip edebilirsiniz. Böylece, aynı limitli birden fazla farklı kredi kartına sahip olabilir, ve bu kredi kartlarınızın hesap kesimlerine farklı tarihler atayabilir ve bu sayede ödemelerinizi daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Bununla birlikte belirtilmelidir ki, farklı kredi kartlarına sahip olsanız da, bu kartlarla yapacağınız harcamaların limiti, Müşteri Limiti’nizden fazla olamaz. Yani, sahip olduğunuz kredi kartlarının toplam limitinin değerinden bağımsız bir şekilde, harcama limitinizin üst sınırı Müşteri Limiti’nizdir.

Maximum Kart Müşteri Limiti Örneği

Maximum kartın farklı amaçlar için, çeşitli versiyonları bulunmaktadır. Örneğin, Maximum Gold, Maximum Klasik gibi.

  • Örnek senaryoda, 1 adet Maximum Klasik kartınız olsun. Bu kartın limiti de 3000 TL olarak belirlensin. Bir diğer kartınız da 5000 TL limitli Maximum Gold kart olsun. Müşteri Limiti’niz de 8000 TL olsun. Müşteri Limiti’niz İş Bankası tarafından belirlenmektedir.  Bu durumda, yapabileceğiniz en fazla harcama tutarı, 8000 TL’dir. Kredi kartlarınızdan, Maximum klasik kartın limitini bitirdiğinizi, varsayalım, bu durumda harcamalarınızda, Gold kartınızı kullanmanız gerekmektedir. 8000 TL lik limitiniz bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Bir başka senaryoda, yukarıdaki kartlara ilaveten, bir başka Maximum kredi kartı aldığınızı düşünelim. Bu yeni kartın limiti de 6000 TL olsun. Müşteri Limiti’nizin 8000 TL’de kalması durumunda, sahip olduğunuz üç kartın toplam limiti 14000 TL olsa bile yapabileceğiniz harcamaların üst limiti, 8000 TL olacaktır. Böyle bir durumda, İş Bankası’na kredi kartı limitiniz artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanabilir Müşteri Limiti Nedir?

Kullanılabilir müşteri limiti, İş Bankası’ndan aldığınız tüm kredi kartlarıyla, nakit çekme de dahil tüm harcamalarınız sonrasında, geriye kalan kredi kartı kullanım limitinizdir.

İş Bankası Müşteri Limitini Nasıl Öğrenirsiniz?

Müşteri Limiti ve sahip olduğunuz her bir kartın limitlerini, İş Bankası İnternet Şubesinden, İşCep’ten, Maximum Mobil’den, İş Bankası Bankamatiklerinden, 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesinden öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Limiti ve Kredi Kartı Limiti Artırımı

İş Banaksı’ndan aldığınız kredi kartlarınızın ve size tanımlanan Müşteri Limiti‘nin artık size yetmediğini düşünüyorsanız, limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için, İş Bankası şubelerini, Maximum Mobil’i, İşcep’i, İnternet Şubesini, veya Telefon Şubesini kullanabilirsiniz.

Yaptığınız limit artırım talebi, İş Bankası tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması durumunda, limitleriniz artırılacaktır.

Asıl kartlarınıza bağlı ek kartlar varsa, bu kartlarla yapılan harcamalar  da Müşteri Limiti uygulamasına dahildir. Yani ek kartlarla yapılan harcamalar sonrasında Müşteri Limit’inizin kullanılabilir limiti azalır. Doğal olarak, ek kartın bağlı olduğu asıl kredi kartının da kullanılabilir limiti azalır. Ek kart limitlerini düzenlemek size bağlıdır.

Yorum Yap