Bankacılık İşlemleri İş Bankası

İş bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Türkiye’nin köklü bankalarından olan İş Bankası müşterileri için sunduğu pek çok hizmeti internet ortamına da taşımış durumda. Üstelik bu hizmetlerden online olarak faydalanabilmek için internet şubesine giriş şifrenizi oluşturmak da son derece basit. Aşağıda listelediğimiz son derece basit adımları takip ederek, eğer hali hazırda bir İş Bankası müşterisi iseniz siz de internet şubesi için gerekli olan şifrenizi alabilirsiniz.

Yönlendirme tarifimize geçmeden evvel yanınızda mutlaka olması gerekenleri belirtelim:

 • İş Bankası tarafından size verilen kullanıma açık bankamatik kartınız veya kredi kartınız.
 • İş Bankası sistemine kayıtlı olan telefon numaranıza ait telefonunuz.

Bunları hazırladı iseniz şifrenizi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Öncelikle isbank.com.tr adresine tıklayarak iş bankası ana sayfasına veya Anında Şifre adresine tıklayarak anında şifre sayfasına ulaşın.
 • Eğer ilk verdiğimiz adrese tıkladı iseniz, sağ üst köşede bulanan “İnternet Şubesi” yazısının altındaki “Bireysel” butonunu tıklayın ve açılan sayfada “Şifrem yok/Unuttum” seçeneğini veya yine ana sayfada yer alan “İnternet Şubesi” yazısının altındaki “Anında Şifre” yazısını tıklayın.
 • Artık anında şifre uygulaması ana sayfasındasınız. Burada sizden T.C. kimlik numaranızı ve İş Bankası sistemine kayıtlı olan telefon numarası bilgilerinizi ve ekranda görülen doğrulama kodunu girmeniz istenilecek. Tam ve doğru bir şekilde istenilen bilgileri girin.
 • Yönlendirildiğiniz yeni sayfada, İş Bankası sistemine kayıtlı olan telefon numaranıza SMS ile gönderilen mobil onay kodunuzu girmeniz gerekecek.
 • Mobil onay kodunuzu da doğru bir şekilde girdi iseniz sonraki adımda, işlemlerinize başlamadan evvel hazır ettiğimiz kartımıza ait bilgilerimizi gireceğimiz sayfaya yönlendiriliyoruz.
 • Birden fazla kartınız varsa, yanınızda bulunan ve şifresinden emin olduğunuz kartı ilgili sekmeden seçin ve ardından alt kısımda yer alan boşluklara şifrenizin istenilen rakamlarını girin.
 • Bu bilgileri de doğru olarak girip onaya bastığınızda artık son aşama olan şifre belirlemeye ulaştınız demektir. Bu sayfada aklınızda kalacak, başkalarının tahmin edemeyeceği şifrenizi belirleyin ve alt kısımda ne kadar süre sonra yenilenmesini istediğinizi seçin. 3 veya 6 ay seçenekleri idealdir.
 • Bu işlemi de hallederek devama bastığınızda, şifreniz kullanıma hazır demektir. Yalnız internet şubesine giriş yapmak için bu şifre ile birlikte ek bir güvenlik adımı da istenecektir. Eğer telefonunuza İş Bankasına ait Cep Şifrematik uygulamasını indirdi ve kayıt ettirdi iseniz buradan bir şifre üretebilir veya SMS yolu ile şifre gönderilmesi talebinde bulunarak şifrenizi bu şekilde de alabilirsiniz.
 • Özetle, bu adımları izleyerek oluşturduğunuz şifre, SMS ya da mobil uygulama yolu ile aldığınız tek kullanımlık şifre ve T.C. kimlik numaranız ile artık İş Bankası internet şubesinin size sunulan tüm hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap