İş Bankası

İş Bankası Emekli Maaşı Promosyonu

Bankalar,  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda emeklilik maaşını/aylığını kendi bünyelerinden alan müşterilerine bir takım kolaylıklar ve imkanlar sunmaktadır. Bunlardan birisi de emeklilik maaşı promosyonudur.

İş Bankası da SGK ile yaptığı anlaşma doğrultusunda ilk defa emekli maaşını alacak olanlar ya da mevcut emeklilik maaş hesabını İş Bankasına taşıyan müşterilerine aldıkları maaşlarla orantılı olarak promosyon ödemesi yapmaktadır.

İş Bankası’nın verdiği promosyondan yararlanmanın şartları

  • İş Bankası hesabınızdan en az bir kez emekli maaşı ödemesi yapılmış olması ve,
  • 3 yıl süre ile emeklilik maaşınızı İş Bankasında açacağınız maaş hesabından almayı taahhüt etmenizdir.

İlk defa emekli olacaksanız, Emekli Sandığına kayıtlı iseniz emeklilik dilekçeniz içeriğine İş Bankası’ndan maaşınızı almak istediğini belirtmeniz yeterlidir.

SSK ya da Bağkur emeklisi olacaksanız, tahsis talep ve beyan taahhütnamesi ile ilgili yerlere İş Bankası yazarak maaş hesabınızı İş Bankası olarak seçebilirsiniz.

Zaten emekliyim ve başka bir bankadan emekli maaşımı alıyorum diyorsanız, yapmanız gereken şey çok kolay. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızla birlikte istediğiniz bir İş Bankası şubesine giderek maaş hesabınızı taşıyabilirsiniz.

Banka tarafından yapılacak promosyon ödemeleri aldığınız ya da alacağınız 1 aylık maaşınız üzerinden(varsa nafaka ya da hacizli meblağlar düşüldükten sonra) ve maaş ödemelerinize aracılık edilen tüm emekli maaşlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Bu promosyon ise 3 yıllığına verilmekte olup, toplu olarak ödeme yapılmaktadır.

3 yıllık promosyon bedeli :

  •  Aylık 1.000 TL’den düşük  (1.000 TL hariç) emekli maaşı alanlar için 300 TL,
  • Aylık 1.000 – 2.000 TL arası (2.000 TL hariç) emekli maaşı alanlar için 375 TL,
  • Aylık 2.000 TL ve üzerinde emekli maaşı alanlar için 450 TL
    olarak belirlemiştir.

Bir uyarıda bulunmak gerekir ise, promosyon ödemeleri  1 Mart 2017 tarihinden itibaren ödenmeye başlanmış olup,  İş Bankası nezdinde hesabı olanların, hesapları için herhangi bir açık takip, borç olması halinde ise borçlarının ödenmesinden sona hak edilen promosyon bedelleri ödenmektedir.

Daha fazla bilgi için, İş Bankası şubelerine başvurabilir ya da 0 850 724 0 724 no lu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yorum Yap