ING Bank

ING Bankası Temassız Ödeme

blank

ING Bankası müşterisi iseniz ve temassız ödeme yapmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. ING Bankası, temassız ödeme kullanmak isteyen müşterilerine kart veya cep telefonu olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden kart ile temassız ödeme yapmak isteyenler, temassız özellikli kartlarını kullanmalıdır. Ayrıca ING Bankası müşterileri için “ING Mobil” mobil uygulamasını kullanarak cep telefonu ile temassız ödeme yapmak mümkün.

ING Bankası Kredi Kartı Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

ING Bankası kredi kartı olanlar temassız ödeme işlemleri için kartlarını kullanabilirler. ING Bankası kartınızla temassız ödeme yapabilmek için öncelikle kartınızın temassız ödeme özellikli bir kart olması gerekir. Kartınızın temassız ödeme özelliği olup olmadığını bilmiyorsanız ve temassız ödeme özellikli kart kullanmak istiyorsanız 0850 222 0 600 ING Bankası müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak ING Bankası temassız özellikli kart talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca hazır aramışken temassız ödeme ile ilgili ING Bankası’nın güncel kurallarını anlatmalarını talep etmeyi unutmayın.

ING Bankası temassız özellikli kartınız ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru yaklaştırmanız yeterlidir.

ING Bankası Mobil Uygulama (ING Mobil) Kullanarak Temassız Ödeme Yapmak

ING Mobil mobil uygulaması ile temassız ödeme yapabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun Android 4.4 ve üzeri versiyonuna ayrıca NFC özelliğine sahip olması gerekir. Aksi takdirde cep telefonunuzu kullanarak temassız ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

ING Mobil uygulamasını kullanarak temassız ödeme yapmak için seçtiğiniz kredi kartı için ING Mobil Temassız Ödeme özelliğini etkinleştirmeniz ve cep telefonunuzun NFC özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.  ING Mobil Temassız Ödeme özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  1. ING Mobil’e giriş yaparak “Kartlar” menüsüne girin.
  2. Temassız ödeme için kullanmak istediğiniz kredi kartını seçin.
  3. “Kartı Temassız Ödemeye Aç” butonuna tıklayın ve sözleşmeyi onaylayın.

ING Mobil uygulaması ile temassız ödeme yapmak için alışveriş tutarınız girilmiş olan pos cihazınızın üstüne doğru cep telefonunuzu yaklaştırmanız yeterlidir.

ING Bankası Temassız Ödeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

  • ING Mobil uygulaması ile temassız ödeme gerçekleştirebilmek için, ING Mobil uygulamasının en güncel versiyonu yüklü olmalıdır.
  • ING Bankası kredi kartlarınızı temassız ödeme için kullanabilirsiniz.
  • Kartınızın kullanılabilir limiti kadar işlem yapabilirsiniz.
  • 90 TL altı işlemler için şifre kullanmanıza gerek yoktur. 90 TL üstü işlemler için pos cihazı şifre isteyecektir.
  • ING Mobil veya kart ile temassız ödeme özelliği yurtdışında da kullanılabilir. 90 TL altı muadili işlemlerde şifresiz işlem yapılabilir. Ancak bazı ülkelerde limitler değişkenlik gösterebilir ve 90 TL altı işlemde de şifre isteyebilir.
  • 0850 222 0 600 ING Bankası müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak ya da tüm ING Bankası şubelerinden temassız özellikli kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yorum Yap