Bankacılık İşlemleri ING Bank

ING Bank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

ING Bank, tüm müşterilerine 7 gün 24 saat, banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan hizmet vermeyi vaat ettiği İnternet Bankacılığı hizmetini kullanabilmeniz için, tıpkı diğer internet bankacılığı hizmeti veren bankalar gibi, birkaç güvenlik adımını geçmenizi istiyor. Bunun için giriş şifresi olmazsa olmazlar arasında. ING Bank internet bankacılığı şifre alma işleminin tüm adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Kullanıcı kodu veya T.C. kimlik numaranız ile giriş yapabileceğiniz ING Bank internet şubesi için gerekli olan şifrenizi, kredi veya banka kartınız ve ING Bank sistemine kayıtlı olan telefon numaranıza gelecek olan SMS ile kolaylıkla alabilirsiniz.
  • Şifrenizi almak üzere www.ingbank.com.tr adresine giderek sağ köşede bulunan, “İnternet Şubesi” yazısının hemen yanındaki “şifre al” seçeneğini veya Anında Şifre linkini tıklayarak doğrudan şifre oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Açılan sayfada şifre alma işlemi için kullanacağınız ING Bank tarafından verilmiş olan kullanıma açık ve yanınızda bulunan kartınızın numarasını ve ING Bank sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaralarınızı ilgili alanlara girerek “ileri” butonuna basın.
  • Yönlendirildiğiniz ikinci sekmede kayıtlı olan numaranıza ait telefona gelen doğrulama kodunu ilgili alana girerek tekrar “ileri” butonuna basın ve doğrulama işlemini gerçekleştirin.
  • Üçüncü ve son adımda kişisel bilgileriniz ile birlikte kullanmak istediğiniz, aklınızda kalacak, başkaları tarafından tahmin edilemeyecek şifrenizi ilgili alanlara girerek onaylayın.
  • Bu işlemi de başarı ile gerçekleştirdiğinizde internet şubesi için gerekli olan şifrenizi oluşturdunuz demektir; ama ING Bank internet bankacılığı hizmetini kullanmak için her girişiniz esnasında kayıtlı olan telefon numaranıza iletilecek olan tek kullanımlık şifreye de ihtiyacınız olacağını, dolayısıyla her girişiniz esnasında telefonunuzu yanınızda bulundurmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

T.C. kimlik numaranız, bizimle birlikte oluşturduğunuz şifreniz ve telefonunuza SMS ile iletilecek tek kullanımlık şifre ile artık siz de ING Bank internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap