Bankacılık İşlemleri

Hesap İşletim Ücreti, Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar 2018

2018 de hesap işletim ücreti, havale ve EFT ücreti almayan bankalar yazımızda, sizler için en avantajlı bankalar olduğunu düşündüğüm bir dizi banka ve kampanyadan bahsedeceğim.

Danıştay hesap işletim ücretleri konusunda 2016 da bir karar aldı. Bu karara göre hiçbir banka müşterilerinden hesap işletim ücreti alamaz.  Ancak bankalar, yeni müşterilerine farklı bir sözleşme sunuyor ve bu sözleşmeye koydukları bir madde ile hesap işletim ücretini farklı bir isimle alacaklarını ekliyorlar. Dolayısıyla işi kılıfına uyduran bankalar çoğunlukta. Ama bazı bankalarda gerçekten hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bunun yanında EFT ve havale ücreti talep etmeyen bankalar var. Sizler de finansal işlemleriniz için bu bankaları seçerek ek ücretler ödememenin avantajını elde edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Bankası, “Senin Bankan” sloganı ile verdiği hizmetlerde hesap işletim, EFT ve havale ücreti almıyor.

Kuveyt Türk müşterileri tüm Kuveyt Türk ATM’lerine ek olarak PTT şubelerinden de para çekip gönderebiliyor. Ayrıca ayda 3 defa diğer tüm banka ATM’leri ile ücretsiz para çekimi yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk müşterisi olmak için Kuveyt Türk internet sitesinden

“Hemen Kuveyt Türk Müşterisi Ol” tıklayarak, şubeler vasıtasıyla ve 444 0 123 ya da 0850 251 0 123 müşteri hizmetleri iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

Finansbank (Enpara)

Şubesi olmayan bir bankacılık hizmeti olur mu? Evet, olur! İşte Enpara bunun kanıtı oldu. Finansbank’a bağlı olan Enpara.com, bir banka gibi internet bankacılığı, mobil uygulaması üzerinden mobil bankacılık ve iletişim numaralarından destek hizmetlerini sunuyor. Ancak şubeleri yok. Takıldığınız noktada destek birimini arayarak kolayca sorununuzu çözebiliyorsunuz.

Enpara müşterileri para çekim-gönderim işlemleri için Finansbank ATM’lerini kullanırlar. Enpara müşterileri hesap işletim ücreti, EFT ve havale ödemezler. Havale işlemini günün her saatinde kullanabilirsiniz. Yani, Enpara’dan Enpara’ya istediğiniz saatte anında para gönderebilirsiniz. Ancak EFT saatleri 09:00-17:15 arasıdır. Sunduğu bunca avantaja ek olarak, her ay bir defaya mahsus olmak üzere diğer banka ATM’lerinden ücretsiz para çekebilirsiniz. Ayrıca Enpara müşterileri indirimli alışveriş imkanları gibi birçok hizmetten faydalanabilirler.

Enpara hesabı açtırmak için Enpara.com veya 0850 222 3663 müşteri hizmetlerini aramayarak kayıt oluşturursunuz. Sizden alınan randevu doğrultusunda gelen müşteri temsilcisi size sözleşmeyi imzalatır ve kartınızı teslim eder.

Enpara müşterisi olmak için; Nasıl Enpara Müşterisi Olunur? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi (NUVO)

Yapı Kredi’nin bünyesinde hizmet veren NUVO, Enpara gibi şubesiz bankacılık hizmeti verir. Finansal işlemleriniz için Yapı Kredi ATM’lerini kullanırsınız. NUVO’da, hesap işletim-EFT-havale ücretleri yoktur.

HSBC (BÜYÜK ADIM)

HSBC’nin bünyesinde hizmet veren Büyük Adım, şubesiz bankacılık hizmeti sunar. Ücretsiz EFT ve havale imkanlarının yanı sıra hesap işletim ücretinin olmadığı avantajlı bir uygulamadır. Ayrıca ücretsiz swift avantajı sunar.

Büyük Adım’dan yararlanabilmek için 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz şarttır. Bu 3 ödemenin toplam tutarı en az 500 TL olmalıdır.

Türkiye Ekonomi Bankası (CEBTETEB)

CEPTETEB, bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Hesap işletim ücreti alınmadığı gibi EFT ve havale işlemleri de ücretsizdir.

Başvuru için CEPTETEB internet sitesini ziyaret edebilir veya 0850 222 0909 müşteri hizmetleri iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

ING Bank (Turuncu Hesap)

Bir dijital bankacılık sistemi olarak ING Bank bünyesinde sunulan Turuncu Hesap müşterileri, Hesap işletim ücreti ödemezler ve EFT ile havale işlemleri ücretsizdir.

Turuncu hesap hakkında daha fazla bilgi almak için: ING Bank e-Turuncu Hesap Nedir?

Albaraka Türk

Albaraka Türk Bankası da müşterilerine hesap işletim ücretinin olamaması avantajını yaşatıyor. Ayrıca EFT ve havale işlemleri de tamamen ücretsiz.

Yorum Yap