Halkbank Kredi Kartı

Halkbank Paraf Kart Limit Artırımı

Halk Bankası’nın kredi kartı Paraf Kart sahipleri kredi kartının limitinin artırımı için başvuruda bulunabililer. Halk Bankası, kredi kartı limitlerinde, müşteri limitini dikkate almaktadır. Birden fazla kartınız olması durumunda, bu kartlarınızın toplam limiti, müşteri limitinizden fazla olsa bile, bu kartlarınızla yapacağınız alış-verişlerinizde kullanabileceğiniz en fazla limit miktarı, müşteri limitinizdir.

Bir örnek üzerinden anlatırsak; İki Paraf kartınız olduğunu varsaylım.

  1. Paraf Klasik Kart Limitiniz: 5.000 TL
  2. Paraf Gold Kart Limitiniz: 10.000 TL
  3. Müşteri Limitiniz: 8.000 TL

Yukarıda verilen limitler dikkate alındığında, iki kartınızın toplam limiti 15.000 TL olmasına rağmen, bu kartlarla en fazla müşteri limitiniz olan 8.000 TL’lik harcama yapabilirsiniz.

Paraf Kart Nakit Avans Limiti

Hemen hemen her kredi kartı, acil nakit ihtiyacınız olması durumunda, belirli masraflar ve faiz oranlarında nakit avans kullanmanıza izin verir. Paraf kart da nakit avans kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Paraf Kart, nakit avans limiti, Paraf, Paraf Gold ve Paraf Platinum kartlar için, limitin %100’ü, ticari kartlarda ise, kart limitinin %30’u kadardır.

Paraf kartınızla daha önce harcam yaptıysanız, nakit avans çekimi esnasında, nakit avans limitiniz, kullanılabilir kredi kartı limitinizin, yukarıda değinilen oranları kadardır.

Paraf Kart Limiti Nasıl Artırılır?

Paraf kartınızın limit artırım talebi için, güncel gelir durumunuzu gösteren bir belge ile (maaş bordrosu gibi), herhnagi bir Halk Bankası şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Bonus Bilgi: Paraf kartınızın ek kartı varsa, bu kart ile yapılan harcamalar, asıl kartınızın limitinden düşülür.

Paraf Kart hakkında daha detaylı bilgi için, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Şubeleri’ni kullanabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap