Bankacılık İşlemleri

Hafta Sonu Nasıl Para Gönderilir?

Bazen resmi tatiller ve hafta sonu gibi bankaların mesai saatleri dışında para göndermemiz gerekir. Bu gibi durumlarda nasıl para gönderimi yapabileceğimizi inceleyeceğiz.

Özellikle hafta sonları para gönderim işlemi yapmamız gerekiyor birçok kez. Bu durumlarda en kolay para gönderim yöntemleri olarak havale ve cebe havale yapmanızı öneririm.

Hafta Sonu Para Gönderme Birinci Yöntem: Havale ile Para Gönderme

Havale işlemi aynı iki banka arasında yapılan para gönderim işlemine denir. Hafta sonu gibi mesai saatleri dışında para göndermeniz gerektiği durumlarda havale yöntemini tercih edebilirsiniz. Ancak havale işleminde dikkat etmeniz gereken nokta, alıcı ile göndericinin aynı banka müşterisi olması gerektiğidir. Örneğin para göndermeniz gereken kişinin İş Bankası ve Ziraat Bankası hesabı olduğunu düşünelim. Sizin de Ziraat Bankası ve Finansbank bankalarında hesaplarınız olsun. Bu durumda havale ile para gönderimi için Ziraat Bankasını seçmelisiniz.

Hafta Sonu Para Gönderme İkinci Yöntem: Cebe Havale ile Para Gönderme

Hafta sonu acil para göndermeniz gereken bir durum olduğunda en kolay yöntemlerden biri de cebe havaledir. Cebe havale ile para göndereceğiniz kişinin TC kimlik numarası, adı-soyadı ve cep numarası ile para gönderirsiniz. Neredeyse tüm bankalar cebe havale altyapısına sahiptir. Hangi bankadan gönderirseniz, alıcı o bankanın ATM’sine giderek gönderdiğiniz parayı kolayca çekebilir.

Yorum Yap