Bankacılık İşlemleri Garanti Bankası

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Açma

Birikimlerinizi değerlendirmenin en güvenilir yollarından birisi bankaların sunduğu vadeli mevduat hesaplarıdır. Bankalar özellikle son dönemlerde yükseliş gösteren dövize karşı yatırımcıları mevduat hesaplarına çekebilmek için yüksek faizler vermektedir, Türkiye’nin müşteri sayısı bakımından en büyük özel bankalarından birisi olan Garanti’de %25’e varan faiz oranları ile yatırımlarını bu yönde değerlendirmek isteyenlere yüksek faiz imkanı sunuyor.

Garanti Bankası Vadeli Hesap Nasıl Açılır?
Paranızı Garanti Bankasının vadeli mevduat hesabında değerlendirmek istiyorsanız öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekiyor, bunun için size en yakın Garanti Bankası şubesine kimliğinizle beraber giderek hesap açabilir hemen ardından vadeli hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Mevcut bir Garanti Bankası müşterisi iseniz Alo Garanti ( 444 0 333 ), İnternet Şubesi, Mobil Bankacılık veya şube kanallarını kullanarak hızlı bir şekilde vadeli hesap açabilirsiniz.

Garanti Cep üzerinden vadeli hesap açmak için uygulama giriş yapıp alt menüdeki ‘işlemler’ bölümüne tıklayıp ardından ‘yatırım’ sekmesinden ‘e-Vadeli İşlemleri’ alanından yeni hesabınızı oluşturabilirsiniz. Vadeli hesap açabilmeniz için 1.000 TL’lik bir tutar yatırmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Garanti Bankası e-Vadeli Mevduat Özellikleri
Garanti Bankasının İnternet üzerinden açabileceğiniz vadeli hesap türü olan e-Vadeli mevduat hesabı ile paranızı istediğiniz gibi kullanabilir, çekebilir veya vade süresini belirleyebilirsiniz üstelik yaptığınız bu işlemlerde vadeniz bozulmaz kazanmaya devam edersiniz.

Hesabı açtığınız günden itibaren yüksek faiz kazanma imkanı sunan e-Vadeli hesap sunduğu hoş geldin faizi ile %18 ile %25 arasında brüt faiz vermektedir. Hoş Geldin faizinden yararlanabilmek için mevcut olarak bir vadeli hesabınızın olmaması gerekmektedir.

Vade sonunda kazandığınız faizi isterseniz vadesiz hesaba aktarabilir isterseniz ana paranızın üzerine ekleyerek o günkü faiz miktarından tekrar faize yatırabilir isterseniz de hesabı komple kapatıp tüm paranızı vadesiz hesabınıza yatırabilirsiniz.

Yorum Yap