Garanti Bankası

Garanti Bankası Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çeşitli ürünler ya da hizmetler satan bir işletmeniz var ve internet üzerinden satış yapmak isityorsunuz. Bu işlem için, web sitesi kurulumu, lojistik alt yapısının hazırlanması gibi adımları tamamladınız. Bu adımlardan belki de en önemlisi, müşterilerinizden ödeme alabilmeniz için gerekli olan Sanal POS sistemidir. Sanal POS sayesinde, müşterileriniz, siteniz üzerinden yaptıkları alış-verişlerin ödemeleriniz, kredi kartları ya da banka kartlarıyla kolaylıkla yapabilirler. Havale, EFT gibi hem sizin hem de müşterileriniz için vakit alıcı ödeme yöntemlerine bağımlı kalmaktan kurtulursunuz.

Sanal POS hizmetini herhangi bir bankadan temin edebilirsiniz. Bu yazıda, Garanti Bankası’nın Sanal POS hizmetinden nasıl faydalanabileceğinize değindik.

Garanti Bankası Sanal POS Hizmetine Nasıl Başvurulur?

 • Eğer Garanti Bankası’nın tüzel müşterisiyseniz, Sanal POS’a başvurada bulunabilmek için, Garanti üye iş yeri olmanız gerekmektedir:
  • Garanti üye iş yeri olabilmeniz için iki tane belgeyi sağlamanız gerekmektedir: Üye iş yeri başvuru formu ve üye iş yeri sözleşmesi
 • Halihazırda Garanti üye iş yeri müşterisiyseniz, Sanal POS’a başvurabilmek için, Elektronik Ticaret Sözleşmesi bankaya verilmelidir.
 • Eğer, Garanti Bankası tüzel müşterisi değilseniz bir hesap açmanız gerekmektedir.
  • Tüzel hesap açmak için gerekli belgeler şunlardır: Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi, Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası Fotokopisi, Kira Kontratı ve Tapu.
 • Garanti Bankası’nda yeni tüzel hesap açtınız bu durumda Garanti Sanal POS’a başvuru yapabilmeniz için, Garanti üye iş yeri olmanız ve Sanal POS için gerekli belgeyi sunmanız gerekmektedir.
 • Garanti Bankası Sanal POS ücreti, 150 USD + %5 BSMV’dir (12.10.2018 itibariyle). Bu tutar hesabınızdan çekilecektir.

Yukarıda bahsedilen koşulları yerine getirdiniz ve bankaya Sanal POS için başvuruda bulundunuz. Başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma süreci nasıl olur?

Garanti Bankası Sanal POS Başvuru Değerlendirme ve Sonucu

 • Sanal POS başvurusu yaptınız. Bu başvurunuz, yaklaşık 7-15 içerisinde onaylanır.
 • Bu süre zarfında, online satış yapacağınız internet sitesinin çalışır hali, Garanti Bankası tarafından incelenir. Dolayısıyla, internet sitenizin sorunsuz olması önemlidir. Özellikle, sitenizin alış-veriş sepeti modülü sorunsuz olmalıdır.
 • Siteniz incelendikten sonra, eğer bir sorun yoksa Sanal POS hesabınız tanımlanır.
 • Hesabınızın tanımlanmasından hemen sonra, Garanti Bankası’nda tanımlı olan telefon numaranız ve e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilir ve gerekli bilgilendirmeler yapılır.
 • Size tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile Sanal POS’a ilişkin internet sayfalarına girebilir, gerekli teknik bilgileri edinebilir ve yazılımları indirebilirsiniz.
 • Sanal POS yazılımlarını sunucunuza kurup gerekli entegrasyon çalışmalarını yaptıktan sonra, Sanal POS’unuz üzerinden işlem almaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada, sisteminiz üzerindeki entegrasyon çalışmalarının büyüklüğüne göre, 15-20 dk’dan 4-5 saate kadar zaman harcamanız söz konusu olabilir.

Sanal POS hakkında daha fazla bilgi ve yardım alabilmek için 444 0 333 Alo Garanti hattından bankaya ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap