Bankacılık İşlemleri Denizbank

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Artık her bankanın sunduğu internet bankacılığı hizmeti elbette Denizbank tarafından da müşterilerine sunuluyor. Denizbank müşterileri, internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilmek için kullanıma açık, şifrelerini bildikleri bir banka ya da kredi kartı ve Denizbank sistemine kayıtlı olan numaralarına ait telefon ile çok kolay bir şekilde şifre alabiliyorlar. Bu son derece basit işlemler dizisini sizin için derledik.

  • denizbank.com adresine girdiğinizde, sayfanın hemen sağ tarafında göreceğiniz, “İnternet Bankacılığı” yazısının bulunduğu çerçevenin alt kısmında yer alan “Kullanıcı Oluştur” seçeneğine veya Şifre Alma linkine tıklayarak şifrenizi oluşturacağınız ilgili sayfaya ulaşın.
  • Yazımızın başında kredi veya banka kartınızı kullanarak şifrenizi alabileceğiniz belirtmiştik; ama Denizbank, müşterisi olan fakat herhangi bir kartı olmayanlar için de internet bankacılığı hizmetini kullanabilme fırsatı vermek adına “Kartım Yok” seçeneğini tıklayarak kart başvurusu yapmalarına olanak sağlıyor.
  • Evvela kullanıma açık bir kartı olanlar için izleyecekleri adımları izah edelim. Açılan sayfada doğrudan kart bilgileriniz isteniyor olacak. Kartınızın numarasını, şifresini ve son kullanım tarihini ilgili alanlara doğru bir şekilde girdikten sonra “Devam” butonuna basın ve ikinci sayfaya ilerleyin.
  • İkinci adıma geçtiğinizde, Denizbank sistemine kayıtlı olan numaranıza bir doğrulama SMS’i gönderilecek. Bu doğrulama kodunu ilgili alana girdikten sonra giriş için kullanacağınız şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu şifrenin güvenli olmasına ve unutmayacağınız rakamlardan oluşmasına özen gösterin.
  • Artık Denizbank’ın sunduğu internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Denizbank ikinci bir güvenlik adımı olarak, müşterilerinin tercih etmesi durumunda tek kullanımlık SMS onay kodu uygulamasını da sunuyor. Yapacağınız işlemlerin bir kısmı ya da tamamı için bu seçeneği talep ederseniz, her işlem öncesi telefonunuza gelecek olan onay kodunu sisteme girmeniz gerekecek. Çok daha güvenli olan bu yöntemi tercih etmek akıllıca olabilir.

Yorum Yap