Akbank Kiralık Kasa Ücretleri 2018

Çoğu insan, gerek hırsılık, gerekse yangın, su baskını vb. olumsuz olaylar nedeniyle, bazı özel ve değerli eşya ve paralarını kasada saklamaktadır. Fakat, evde tutulan kasalar da, bazen çözüm olmamaktadır. Tam bu noktada, bankalar sundukları kiralık kasa hizmetiyle, bu konudaki açığı kapatmaktalar.

Bankalar, çeşitli boyutlarda kasaları, müşterilerine kiralamaktadırlar. Söz konusu kasaların, genelde iki anahtarı vardır. Bu anahtarlardan birisi bankada, diğeri de müşteride bulunmaktadır. İki anahtar bir arada olmadan, kasanın açılması söz konusu değildir. Düşük bir olasılık da olsa bankada kiraladığınız kasanın başına bir şey geldiğinde, kasada bulundurduğunuz kıymetler hakkında bankanın bir bilgisi olmadığı için, kaybınızı kanıtlamak ve gidermek adına büyük bir çaba sarfetmeniz gerekebilir. Yine de bankadaki kasalar, insanlar tarafından evdeki kasalara göre daha güvenli kabul edilmektedir.

Akbank’ta kiralık kasa hizmeti sunan bankalardan bir tanesidir.

Akbank Kiralık Kasa Kira Tutarları 2018

  • Küçük Boy Kasa: Hesaptan ödeme yapmanız durumunda 409 TL‘dir. Akbank kredi kartı ile ödemeniz durumunda, 269 TL’dir.
  • Orta Boy Kasa: Hesaptan ödeme: 477 TL, Kredi Kartı ile Ödeme: 339 TL
  • Büyük Boy Kasa: Hesaptan ödeme: 617 TL, Kredi Kaartı ile Ödeme: 477 TL

Bu kiralama bedellerinin yanı sıra sizden 200 TL depozito ödemeniz gerekmektedir. Akbank’ın bütün şubelerinde kasa hizmeti bulunmamaktadır.

Kasa hizmeti veren Akbank Şubeleri için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/Kiralik-Kasa.aspx

Bu sayfaya girdikten sonra, aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere,  ATM ve ŞUBELERİMİZ linki bulunmaktadır. Bu linke tıkladığınızda, bir Türkiye haritası ve arama yapabileceğiniz bir form çıkacaktır. Formda, şehrinizi yazdıktan sonra, ATM seçeneği seçilir. Detaylı Arama linkine tıklanıp, açılan seçeneklerden Kiralık Kasalar seçeneği seçilir ve Arama yapılır.

Bir önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücreti Nedir? başlıklı makalemizde Hesap İşletim Ücreti ve Hesap İşletim Ücreti Danıştay Kararı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap