Akbank Bankacılık İşlemleri

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank, müşterilerine internet bankacılığı hizmetini Akbank Direkt adı altında veriyor. Hem mobil hem de internet bankacılığını Direkt adı ile sunan Akbank, müşterilerinin sisteme girişlerinde birkaç güvenlik adımı uyguluyor.

Akbank Direkt uygulamasına ilk defa giriş sağlayacaksanız, banka veya kredi kartınızı ve bankada kayıtlı olan telefon numaranıza ait cep telefonunuzu yanınızda bulundurun. Eğer tüm gerekenleri yanınıza aldı iseniz adım adım ilerleyerek şifrenizi birlikte alabiliriz.

 • Öncelikle, https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresine doğrudan buradan tıklayarak Akbank Direkt internet şubesi giriş sayfasına ulaşın. Eğer bu işlemi google’dan yardım alarak gerçekleştirecekseniz, google arama çubuğuna Akbank direkt internet şubesi yazın ve ilk çıkan sonuca tıklayın.
 • Sayfa açıldığında en altta “şifre al” butonunu göreceksiniz. Henüz bir şifremiz olmadığı için bu butona tıklayarak şifremizi alacağımız sayfaya yönlendiriliyoruz.
 • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız, annenizin evlenmeden önceki soyadına ait belirtilen sıradaki harfler ve kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz istenecek. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek ilerliyoruz.
 • Devama bastıktan sonra geldiğiniz yeni sekmede, bilgilerini girdiğiniz kartın şifresini girerek sonraki aşamaya geçin. Bir önceki sekmede bilgilerini kullandığınız karta ait şifrenizin gerekli olduğunu unutmayın.
 • Eğer şifrenizi doğru girerek devama basarsanız, Akbank Direkt şifreniz oluşturularak telefonunuza mesaj yolu ile iletilir.

Akbank Direkt şifrenizi oluşturdunuz; ama ilk giriş için tek başına SMS ile gelen bu şifre yeterli olmayacak.

 • Eğer Akbank Direkt’e ilk defa giriyorsanız, sizden istenecek olan kullanıcı adı kısmına soyadınızı girin.
 • Sonrasında telefonunuza gelen ilk şifrenizi Akbank Direkt giriş sayfasındaki ilgili alana girin. Bu şifrenin ilk girişinize mahsus, tek kullanımlık bir şifre olduğunu belirtelim.
 • “Tamam” butonuna basmanızın akabinde bu kez telefonunuza bir cep şifre gelecek.
 • Gelen cep şifreyi de ilgili alana girdikten sonra Akbank Direkt internet şubesine giriş yapmış olacaksınız.
 • İlk girişinizin ardından soyadınız olan kullanıcı adınızı değiştirmeniz istenecektir. Kullanıcı adı olarak dilediğiniz kelimeyi seçebilirsiniz. Kolaylıkla sizin hatırlayabileceğiniz; ama başkalarının tahmin edemeyeceği bir kelime olmasına özen gösterin.
 • Kullanıcı adınız ile birlikte geçici olarak aldığınız ilk şifrenizi de değiştirmeniz istenilecek. Kullanıcı adınız gibi şifrenizin de size özel, akılda kalır ve başkaları tarafından kolay tahmin edilemez olmasına önem verin.

Tüm bu adımları tamamladığınızda artık Akbank Direkt internet şubesini dilediğiniz gibi kullanabilir, sunulan tüm online hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

1 Yorum

 • Telefon operatörümü değiştirdim, internet bankacılığına giremiyorum sim blokesini nasıl kaldırabilirim?

Yorum Yap