Akbank

Akbank Emekli Maaşı Promosyonu

Emekli maaş ödemeleri için bankalar, çeşitli avantajlar sunmakta. Emekli maaşınızı ya da emekli ikramiyenizi çekmek için banka seçimi yapmadan önce, iyi araştırmalı, sunulan avantaj ve dezavantajları iyi bir şekilde irdelemelisiniz.

Akbank, SSK, Bağkur ya da Emekli Sandığı emekli maaşlarınız için, 450 TL’ye kadar promosyon ödemektedir. Promosyonun yanı sıra, emeklilere özel bir çok avantajı da sunmaktadır.

Yeni Emekli Olacaklar, Emekli Maaşı ve İkramiyesi için Akbank’a Nasıl Başvurmalıdır?

Emekli Sandığına kayıtlı bir emekli adayısıysanız, çalıştığınız kuruma bir dilekçe vermelisiniz. Bu dilekçede, emekli aylığı ve ikramiye ödemesi için tercih ettiğiniz bankanın Akbank olduğunu belirtmelisiniz.

SSK ya da Bağkur’dan emekli olmak üzereyseniz, emeklilik başvurusu yaparken (bu başvuru e-devlet ya da SGK İl/İlçe Müdürlükler’inden yapılabilmektedir.), dolduracağınız Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde, emeklilik maaş ödemelerini çekmek için, ilgili alanlara Akbank yazmalısınız.

Emeklilik Maaşınızı Akbank’a Nasıl Taşırsınız?

Halihazırda emeklisiniz ve maaşınızı Akbank dışında başka bir bankadan çekiyorsunuz. Fakat aldığınız hizmetlerden memnun değilsiniz ve Akbank ile çalışmaya karar verdiniz. Maaşınızı Akbank’a taşımak için yapmanız gerekenler şunlardır:

T.C. kimlik numaranızın olduğu kimlik kartınızla, herhangi bir Akbank Şube’sine giderek, maaşınızı Akbank’a kolayca taşıyabilirsiniz. Bir diğer yol da, e-devlet üzerinden değişiklik yapmaktır. Akbank Direkt ya da PTT şubelerinden e-devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

Emeklilik Maaşı için Akbank’ı Tercih Edenlere Özel Avantajlar

  • Akbank şubelerinde öncelikli hizmet alırsınız.
  • Tüm bankaların ATM’lerinden ayda 2 kez komisyonsuz para çekebilirsiniz. Emeklilik maaşınızın yatırıldığı hesabın bağlı olduğu Akbank banka kartı ile çekim yapmanız durumunda geçerlidir.
  • Ücretsiz havale yapabilirsiniz.
  • Akbank Direkt üzerinden EFT işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirirsiniz.
  • Hesap işletim ücreti söz konusu değildir.
  • İhtiyaç kredisine ihtiyaç duyduğunuzda kefilsiz kredi kullanma şansına sahip olursunuz. Maaşınızı 3 ayda bir alıyorsanız bu kredi ödemeleri için sorun olmaz. 3 ayda ödemeli kredi seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.
  • Bireysel kredilerde indirimler ve özel faiz oranlarından faydalanma şansınız olur.

Daha fazla bilgi için, bir Akbank Şubesi’ne danışabilir ya da, 4442525, Akbank Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Yazıdaki bilgiler 26.09.2018 tarihinde yazılmıştır. Güncelleme ve değişiklik durumlarını, Akbank ile iletişime geçerek teyit edebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap