Akbank

Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank Direkt, Akbank’ın internet ve mobil bankacılık sistemine verdiği isimdir. Akbank Direkt ile bütün bankacılık işlemlerinizi, telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki Akbank Direkt’i nasıl kullanacaksınız?

Akbank Direkt’i kullanabilmek için, Müşteri Numarası ya da TC Kimlik Numarası’nın yanı sıra bir şifreye ihtiyaç duymaktasınız. Şifreyi telefon bankacılığı, şubeler ve internet sitesi aracılığı ile edinebilirsiniz. Bu yöntemlerden en basiti, internet sitesi üzerinden şifre edinmektir. Bunun için www.akbank.com.tr sitesine girilir. Sağ üst tarafta yer alan AKBANK DIREKT alanından, Şifre Al seçeneğine tıklanır. Açılan sayfada sizden kimliğinizi ve hesap bilgilerinizi doğrulamak için bir dizi bilgi istenmektedir. Bu bilgiler şunlardır:

  • TC Kimlik Numarası
  • Annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi
  • Kart numaranızın son 4 hanesi
  • Kartınızın şifresi

Bu bilgileri girdikten sonra, telefonunuza bir güvenlik şifresi gönderilecektir. Bu şifreyi de doğru bir şekilde ilgili yere girdiğinizde, AKBANK DIRECT şifreniz oluşturulacaktır. Daha sonra bu şifreyi değiştirebilirsiniz. İnternetten şifre taleplerinde kişisel bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer, telefon numarası, annenizin evlenmeden önceki soyad bilgileri gibi bilgiler eksikse, şifre alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Şifrenizi aldınız, AKBANK Direkt’e bağlanıp bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için giriş yapmak da en az şifre almak kadar kolay. Yine akbank internet sitesinde, AKBANK DIREKT alanından, Bireysel’i tıklayıp, gelen sayfada, Kimlik Numaranız ve aldığınız şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifre alma işleminden sonraki ilk girişinizde, Akbank, giriş şifrenizi güncellemek için size bir form sunmaktadır. Buradan, şifrenizi kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Akbank Direkt‘i uygulama olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Şifreniz ve TC kimlik ya da müşteri numaranızla uygulamaya giriş yapıp bankacılık işlermlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum Yap