Akbank Kredi Kartı

Akbank Axess Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Kredi kartınızla, internet üzerinden alış-veriş yaparken, asıl kart bilgilerinizi doğrudan kullanmak yerine, asıl kartınıza bağlı sanal kart yaratarak daha güvenli işlemler yapabilirsiniz. Akbank Axess Sanal kart ile güvenli bir şekild internet üzerinden alış-veriş yapabilirsiniz.

Axess Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

  • SMS yoluya oluşturma: SANAL <boşluk> KARTINIZIN SON DÖRT HANESİ şablonunda oluşturacağınız SMS’i 5990‘a göndererek,
  • Akbank Direkt üzerinden Axess Sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Axess Sanal kartınızla, Chip Para kazanabilir, alış-verişlerinizi taksitlendirebilir, yurtdışı alış-veriş sitelerinden yapacağınız ödemelerde, TL, Euro ve Dolar para birimlerinden birini kullanabilirsiniz. Yaptığınız işlemleri, ekstrelerinizden takip edebilir, Sanal kartınız için eksta bir ücret ödemezsiniz.

Axess Sanal Kart Limiti Nasıl Oluşturulur?

Sanal kartınızın limitini iki şekilde oluşturursunuz:

  • Limitim Harcadıkça Azalsın : Asıl kartınızdan, sanal kartınıza aktarılan limit, yaptığınız harcamalarla azalır. Örneğin, asıl kartınızdan, sanal kartınıza 500 TL’lik bir limit aktardığınızı varsayalım. Sanal kartınızla bir internet sitesinden 100 TL’lik bir alış-veriş yapmanız durumunda, sanal kartınızın limiti 400 TL’ye düşer. Borcunuzu ödediğinizde, asıl kartınızın limiti harcama yaptığınız tutar, yani 100 TL artar. Fakat sanal kartınızın limiti 400 TL’de kalır. Sanal kartınzın limiti yaptığınız her harcamada azalır. Limiti tekrar arttırmak için, asıl kartınızdan sanal kartınıza yeniden limit aktarmanız gerekmektedir.
  • Limitim Sabit Kalsın : Sabit ödemeleriniz için sanal kart kullanmak istiyorsunuz. Bu durumda sanal kart limitinizin sabit kalması gerekmektedir. Bu seçenek ile, sanal kartınıza tanımladığınız limit miktarı, yaptığınız harcamlar sonunda, borcunuzu ödemeniz durumunda sabit kalır. Örneğin  1000 TL limitli sanal kartınızla 200 TL’lik bir harcama yaptınız ve borcunuzu ödediniz. Bu durumda, sanal kartınızın limiti tekrardan 1000 TL olacaktır.

İnternet harcamalarında, kredi kartları ile ödeme yaparken sizden, CVV2, kart numarası ve kartınızın son kullanma tarihi gibi bilgiler istenmektedir. Sanal kartınız için bu bilgilere, Akbank Bireysel İnternet Şubesi/ Sanal Kart Bilgi Görüntüleme ekranından erişebilirsiniz.

Sanal kartınızın limitini, kullandıktan sonra kolayca sıfırlayabilirsiniz. Bunun için, internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Axess sanal kartınızı yalnızca internet ve telefon aracılığı ile yaptığınız ödemeler için kullanabilirsiniz.

Sanal kartınızı iptal etmek için, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirisniz.

Önemli Not!: 5990 numaralı SMS hattına yollayacağınız tüm mesajlar, 0,65TL ile ücretlendirilmektedir.

Yorum Yap