Akbank

Akbank Artı Para Nedir?

blank

Acil ödemeleriniz için, hesabınızda para olmaması durumunda, Akbank Artı Para devreye girer ve ödeme ve harcamalarınızda size ihtiyaç duyduğunuz nakti sağlar.

Artı Para, bir kredili mevduat hesabınızdır. Akbank tarafından belirlenen limitler içerisinde bu hesaptan nakit avans kullanabilirsiniz. Kullanımınız belli oranlarda faiz ile ücretlendirilir. Her kullanımınızda, önceki kullanım bedellerini ödemediğiniz durumda, size tanımlı limit azalacaktır.

Akbank Artı Para ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Hesabınızda para olmasa da, Akbank ATM’lerinden ya da şubelerinden para çekebilirsiniz.
  • NEO kartınızla, bakiyeniz yetmese bile Artı Para sayesinde alış-veriş ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Fatura ödemeleriniz de, Artı Para kullanılarak yapılabilir.
  • Talep ederek, Artı Para limitinizle, kredi ödemelerinizi, Kredi Kartı ve Sigorta ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Artı Para Nasıl Çalışır?

  • Artı Para kullanımınız için, günlük faiz ödersiniz. Hesabınıza yeterli miktarda para girişi yapmanız durumunda, Artı Para borcunuz otomatik kapatılır. Artı Para’dan kullandığınız miktarı, aynı gün içerisinde kapatırsanız, 1 günlük faiz uygulanır. Eğer, Artı Para kullanımınızı hafta sonu yapıp yine aynı hafta sonu kapatırsanız, uygulanacak faiz hafta sonunu takip eden ilk iş gününe kadarlık süre için uygulanır. Artı Para hesabınızın bağlı olduğu, vadesiz hesabınıza para yüklemeniz durumunda, bu işlem 1 gün sonra hesaba yansır.
  • Artı Para için son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarlarınız içindir. Eğer Artı Para asgari ödeme tarihini geçirirseniz, Artı Para hesabınız gecikmeli statüsüne girer. Artı Para hesabınızın aktif kalması için, asgari tutarın 14 gün içerisinde ödenmesi gerekir.
  • Akbank Artı Para hesabınızın özeti, Akbank’ta kayıtlı e-posta adresinize gönderilir. Eğer e-posta adresiniz yoksa, posta yoluyla gönderilir. Posta bedeli de hesabınıza yansıtılır. Posta için masraf ödemek istemiyorsanız, Akbank şubeleri ya da 4442525 / 0850 222 25 25 numaralarından birisi aracılığıyla, e-posta adresinizi bildirebilirsiniz.

Bu yazının yayımlanma tarihi olan 14.10.2018 tarihinde, güncel faiz oranı şu şekildedir: Aylık %2,02, yıllık %24,24’dir.​

Artı Para hesabınızdan kullanım yapmanız durumunda, günlük faiz işler. Bunun dışında herhangi bir masraf ödemezsiniz.

Artı Para limitinizi, Akbank’a talepte bulunarak değiştirebilirsiniz.

Artı Para hesabı için, Akbank Direkt Mobil ya da İnternet uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca, Akbank  şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Artı Para Hesabı Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • Su, elektrik, doğalgaz, telefon faturası ya da ikametgah belgesi. Faturalarınızın son döneme ait olması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu faturaların, başvuruyu yapacak kişinin üzerine olması da koşullardan bir tanesidir.
  • Gelir durumunuzu belgelendirmeniz gerekmektedir: Eğer bir yerde maaşlı bir çalışansanız, en son maaş aldığınız ayın maaş bordrosu ya da maaş miktarınızı kanıtlayacak iş yeriniz tarafından verilmiş onaylı belgeyi bankaya iletmeniz gerekmektedir. Eğer serbest meslek ile meşgulseniz, vergi levhası, ticaret sicil belgesi/ücretiniz haricinde bir gelir beyanınız varsa, bu gelirlerinizi ispat eden belgeleri bankaya sunmanız gerekmektedir.

1 Yorum

Yorum Yap